مهاجران افغان از آلمان فرار می نمایند

تهران - خبرنگاران - پس از بحران مهاجرت سال 2015 آلمان، در ماه های اخیر، در همه جای این کشور مهاجران افغان که پیروز به دریافت پناهندگی از این کشور نشده اند از ترس بازگردانده شدن به کشور خود اقدام به فرار می نمایند.

مهاجران افغان از آلمان فرار می نمایند

به گزارش خبرنگاران از روزنامه فرانسوی لوموند، پس از چندین سال زندگی، مهاجران افغانی که پناهندگی در آلمان را به دست نمی آورند، اغلب شانس خود را در فرانسه امتحان می نمایند و خود را در محاصره مقررات دوبلین قرار می دهند.

بخشی از مهاجران افغان که درخواست های پناهندگی آنها از سوی آلمان رد شده از ترس برگشت داده شدن به افغانستان، آلمان را به مقصد ایتالیا یا فرانسه ترک نموده اند.

بر اساس گزارش های موجود، آلمان، پناهندگی را در 37.5 درصد موارد در سال 2018 میلادی به پناهندگان افغان داده است، در حالی که این رقم در فرانسه بیش از 80 درصد بوده است که در اوایل سال 2019 به 59 درصد کاهش یافت.

به گفته استفان دانوالد سخنگوی شورای پناهندگان زمین(Land) که به تازگی به پاریس سفر نموده است شایعاتی وجود دارد که مهاجران بتوانند در سه ماه آینده پیروز به دریافت پناهندگی شوند.

به گزارش خبرنگاران، دویچه وله در گزارشی که در ماه گذشته منتشر کرد نوشت: شمار پناهجویان افغانی که در سال 2018 از آلمان اخراج شدند نسبت به یک سال قبل از آن 2 برابر بوده است. این در حالی است که سازمان های امدادی و حقوق بشری همیشه از اخراج پناهجویان به افغانستان هشدار داده اند.

بر اساس اطلاعات اداره آمار اتحادیه اروپا (یوروستات) در سال 2018 حدود 40 درصد از پاسخ های مثبت به تقاضاهای پناهندگی در اتحادیه اروپا را آلمان صادر نموده بود. ایتالیا و فرانسه در صندلی دوم و سوم قرار دارند.

بنابر پاسخ دولت فدرال آلمان به جناح حزب چپ در مجلس این کشور، در سال 2018، مجموعا 284 تن در چارچوب سیاست اخراج دسته جمعی به افغانستان پس فرستاده شدند. به گزارش دولت آلمان شمار پناهجویان افغانی که در سال 2017 میلادی به کشورشان اخراج شده بودند، به 121 نفر می رسید.

از سال 2016 به بعد، آلمان پناهجویان قبول نشده را به افغانستان پس می فرستد.

اروپام**6984** 2040

منبع: ایرنا

به "مهاجران افغان از آلمان فرار می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهاجران افغان از آلمان فرار می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید