مراکز و شرایط صدور گواهی نامه رانندگی بین المللی

به گزارش وبلاگ اندورید، مدیر صدور اسناد و مدارک بین المللی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی از راه اندازی دفتر نو صدور گواهی نامه رانندگی بین المللی با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی راهور ناجا در شهرک آزمایش خبر داد.

مراکز و شرایط صدور گواهی نامه رانندگی بین المللی

ایسنا: روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران، حوریوش عسکری گفت: این دفتر در راستای تسهیل و تسریع در ارائه خدمات شایسته به متقاضیان، فراهم آوردن بیشتر رفاه حال مشتریان، ارتقاء سطح کمی و کیفی همکاری و تعامل فی مابین کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و پلیس راهور ناجا و کاهش ترددهای متقاضیان میان دفاتر و کنندگی های صدور گواهی نامه رانندگی بین المللی و پلیس راهور، راه اندازی می شود.

او افزود: دفتر صدور گواهی نامه رانندگی بین المللی به زودی در محل حوزه صدور گواهی نامه ملی در شهرک آزمایش تهران آغاز به کار خواهد کرد. متقاضیان دریافت گواهی نامه های رانندگی بین المللی یک یا سه ساله می توانند با در دست داشتن اصل گواهی نامه رانندگی ایرانی و همچنین تصویر گذرنامه و یک قطعه عکس 4x3 به این دفتر مراجعه کنند.

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به عنوان کننده رسمی فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی (FIA) تنها مرجع صدور گواهی نامه رانندگی بین المللی در ایران است. متقاضیان دریافت گواهی نامه های رانندگی بین المللی توجه داشته باشند که بر اساس قانون اصلاح ماده 22 قانون حمل و نقل و عبور کالاهای خارجی از جمهوری اسلامی ایران و همچنین کنوانسیون های بین المللی 1968 وین و 1949 ژنو، وظیفه ارائه گواهی نامه های رانندگی بین المللی و سایر اسناد و مدارک بین المللی خودرو در ایران تنها بر عهده کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی است و مدارک صادرشده از سوی سایر اشخاص حقیقی و حقوقی فاقد وجاهت قانونی خواهد بود.

نام و مشخصات تمام دفاتر مستقیم و کنندگی های مجاز صدور اسناد و مدارک بین المللی رانندگی و خودرو کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در تهران و سایر استان ها در بخش زیر منو صدور اسناد در نشانی اینترنتی WWW.TACI.IR قابل مشاهده است.

با توجه به شرایط کرونا، هموطنان با مراجعه به سامانه اینترنتی به نشانی https://idp.taci.ir می توانند بدون مراجعه حضوری به دفاتر و کنندگی ها برای دریافت گواهی نامه اینترنتی رانندگی بین المللی اقدام کنند.

انتهای پیام

منبع: توریسم آنلاین

به "مراکز و شرایط صدور گواهی نامه رانندگی بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراکز و شرایط صدور گواهی نامه رانندگی بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید