قیمت انواع خودرو 2 تا 35 درصد ارزان شد

به گزارش وبلاگ اندورید، 22 اردیبهشت ماه سال جاری بود که عباس تابش رییس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خاطرنشان کرد که برای انجام معاملات، قیمت خودرو در کف بازار شامل قیمت درب کارخانه به علاوه حداکثر 10 درصد سود خواهد بود و بازرسان این سازمان نظارت خواهند کرد که هر کجا قیمتی بالاتر از این ارقام داده گردد، به منزله گران فروشی بوده و با آن مقابله خواهند کرد .

قیمت انواع خودرو 2 تا 35 درصد ارزان شد

با این وجود، اما رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی پایتخت می گوید: تا به امروز بخشنامه، آیین نامه یا ابلاغیه ای در این زمینه برای نمایشگاه داران ارسال نشده، بنابراین سقف قیمتی برای خودروها وجود نداشته و خرید و فروش ها همچنان به صورت توافقی انجام می گردد.

سعید موتمنی تاکید نمود: اتحادیه نمایشگاه داران موافق رقم 10 درصد به عنوان حداکثر افزایش قیمت در بازار است و آن را در راستای تنظیم بازار خودرو مفید ارزیابی می نماید.

به گفته این مقام صنفی، در هر حال نمایشگاه داران و صاحبان بنگاه های خودرو، نیم درصد از مجموع ارزش خودرو را به عنوان حق کمیسیون خود از طرفین معامله دریافت می نمایند و بیشتر یا کمتر بودن این رقم تفاوت چندانی به حالشان ندارد.

افت 20 تا 35 درصدی قیمت خودروهای داخلی

موتمنی در ادامه از کاهش 20 تا 35 درصدی قیمت خودروهای داخلی از زمان اعلام قیمت های جدید خودروها اطلاع داد و اضافه نمود: به طور نمونه خودروی پراید که در آن ایام 90 میلیون تومان بر روی کاغذ قیمت گذاری می شد، این روزها به 70 میلیون تومان، تیبا از حدود 90 میلیون تومان به 74 میلیون تومان، پژو 206 تیپ 2 از 160 به 118 میلیون تومان، پژو 405 از 154 به 112 میلیون تومان و سمند ال ایکس از حدود 155 به 114 میلیون تومان کاهش یافته است.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز

به "قیمت انواع خودرو 2 تا 35 درصد ارزان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت انواع خودرو 2 تا 35 درصد ارزان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید