فیلم های کمتردیده شده سال 2020 را بشناسید

به گزارش وبلاگ اندورید، سال 2020 سال خیلی خوبی برای صنعت سینما نبوده، اما آثار متفاوت و لایقی در این سال منتشر شدند که متاسفانه به اندازه لیاقتشان مورد توجه تماشاگران قرار نگرفتند.

فیلم های کمتردیده شده سال 2020 را بشناسید

به گزارش وبلاگ اندورید به نقل از وبلاگ اندورید، جهانی هنر هفتم آن قدر بزرگ و توسعه یافته است که حتی هواداران جدی و تماشاگران حرفه ای آن هم گاهی اوقات نام برخی فیلم ها را فراموش می کنند. وقتی ذره بین فیلم شناسی را برای شناخت بهترین فیلم های یک سال متمرکز می کنید، احتمالا عناوین بیشتری پیدا می شوند که از تماشای آن ها محروم شده اید. فیلم های خوبی که می توانند با بهترین عناوین سال رقابت کنند، اما به دلایل مختلف فراموش شده اند. در ادامه می توانید فیلم های کمتردیده شده سال 2020 را بشناسید.

One Night in Miami (یک شب در میامی)

نمره منتقدان: 98 از 100

ریجنا کینگ بازیگری است که هنرنمایی های بی شماری در فیلم های سینمایی و سریال های تلویزیونی داشته، اما به نظر می رسد او می تواند کارگردان آینده داری باشد. نخستین فیلم او با نام یک شب در میامی به سراغ سوژه متفاوتی رفته تا داستان به شدت جالبی را روایت کند. منتقدان باور دارند رجینا کینگ در رسیدن به اهدافش پیروز بوده و شاید همین فیلم به او کمک کند تا در آینده به کارگردان صاحب سبکی تبدیل شود. فیلم یک شب در میامی براساس نمایشنامه ای به همین نام ساخته شده است.

خلاصه داستان: محمد علی کلی، مالکوم ایکس، سم کوک و جیم براون از چهره های شناخته شده حقوق مدنی در ایالات متحده هستند. آن ها در یک دیدار تخیلی با یکدیگر گفتگو می کنند.

Nomadland (ناکجاآباد)

نمره منتقدان: 97 از 100

فرانسیس مک درموند در سال های اخیر ثابت کرده که یکی از بهترین بازیگران زن سینما است و لیاقت دریافت جوایز بسکمک را دارد. او از فیلم فارگو تا فیلم سه بیلبورد خارج از ایبینگ در میزوری و حتی سریال اولیوو کیتریج درخشیده و حالا یک بار دیگر به جهانی هنر هفتم بازگشته تا در نقشی قرار بگیرد که بسکمک از منتقدان باور دارند از همین حالا شانس کسب اسکار را برای او به ارمغان آورده است.

خلاصه داستان: زنی که به دلیل رکود بزرگ اقتصادی در اوایل قرن بیست و یکم بخش بزرگی از زندگی اش را از دست داده، سوار بر یک ون درون جاده ها زندگی می کند.

Palm Springs (پالم اسپرینگز)

نمره منتقدان: 94 از 100

یک کمدی رمانتیک جذاب که یکی از فیلم های کمدی مورد انتظار سال 2020 بود. متاسفانه این فیلم شانس اکران سینمایی را پیدا نکرد و خوشبختانه در سرویس های استریم منتشر شد تا تماشای آن با نهایت کیفیت خیلی زودتر از آن چه انتظارش را داشتید، فراهم شود. شاید پس از تماشای پالم اسپرینگز به این نتیجه برسید که این فیلم احتمالا بهترین فیلم کمدی سال 2020 باشد که با داستانی هیجان انگیز و احساسی هر تماشاگری را تحت تاثیر خودش قرار می دهد. با این حال این فیلم برای تماشاگران سخت گیر سینما، جذابیت زیادی ندارد.

خلاصه داستان: نایلز و سارا در حاشیه یک مراسم عروسی با یکدیگر آشنا می شوند. اما این آشنایی به سرعت پیچیده می شود و شرایطی را ایجاد می کند که خلاص شدن از آن تقریبا غیرممکن به نظر می رسد.

The Assistant (دستیار)

نمره منتقدان: 92 از 100

یکی از بهترین فیلم های سال 2020 که متاسفانه مورد توجه تماشاگران قرار نگرفت. این فیلم که در جشنواره های سینمایی سال 2019 اکران های محدود را تجربه می کرد در آخرین روز ژانویه 2020 اکران شد. اگرچه دستیار خوش شانس بود که تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار نگرفت، اما اکران و میزان تماشاگران فیلم امیدوارکننده نبود. با این حال دستیار می تواند یک عنوان مستقل در روایت آزار های جنسی باشد که تماشای آن خالی از لطف نیست.

خلاصه داستان: دختری جوان در یک شرکت فیلمسازی استخدام می شود. او نقش منشی دفتر را برعهده دارد، اما در عین حال باید در بسکمک از مسائل دیگر هم حضور پررنگی داشته باشد. به نظر می رسد اتفاقاتی در شرکت فیلمسازی رخ می دهند که احتمالا زشت و زننده باشند.

The King of Staten Island (پادشاه جزیره استیتن)

نمره منتقدان: 73 از 100

جدیدترین فیلم یکی از قدرندیده ترین کارگردان های دوران فعلی سینما یک کمدی درام دوست داشتنی است که شاید بهتر باشد همین حالا برای تماشای آن اقدام کنید. جاد آپاتو که سابقه ساخت فیلم هایی مانند فوق العاده بد، 40 سال تجرد و شکست خورده را دارد پس از پنج سال غیبت در سینما با فیلم پادشاه جزیره استیتن به جهانی کارگردانی بازگشته و شاید بدشانس بوده که اکران فیلمش تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته است. با این حال تماشای این فیلم کمدی که می تواند یکی از بهترین آثار این ژانر در سال 2020 هم باشد، تجربه بی نظیری به نظر می رسد. شاید جالب باشد بدانید که این فیلم تقریبا یک بیوگرافی از زندگی بازیگر اصلی اش یعنی دیوید پترسن است.

خلاصه داستان: مرد جوانی به نام اسکات در منطقه جزیره استیتن در نیویورک همراه با مادر و خواهرش زندگی می کند. زمانی که اسکات تنها هفت ساله بود، پدر آتش نشانش را از دست داد. اسکات دوست دارد روزی وارد جهانی بزرگ استندآپ کمدی شود و برای رسیدن به این هدف تلاش می کند.

The Lodge (کلبه)

نمره منتقدان: 74 از 100

اگر به تماشای تریلر های روانشناختی با مضمون های مرموز و ترسناک علاقه دارید، فیلم کلبه یک انتخاب مناسب به نظر می رسد. این فیلم در ترساندن تماشاگرش به شدت پیروز ظاهر می شود و برای نزدیک شدن به او سیاست های هوشمندانه ای را به کار می گیرد. با این حال کلبه در رسیدن به اوج داستان مسائل ریز و درشت متعددی هم دارد که در نهایت در برابر روایت اصلی داستان ضعف بزرگی نیست.

خلاصه داستان: زنی به همراه دو فرزندش در کلبه ای دورافتاده زندگی می کند. سرمای استخوان سوز زمستان و برف و بورانی که به همراه آورده وسایل ارتباطی و سیستم گرمایشی کلبه او را نابود می کنند. در این میان وسایل شخصی آن ها نیز به بی دلیل ترین حالت ممکن ناپدید می شوند.

An American Pickle (خیارشور آمریکایی)

نمره منتقدان: 73 از 100

این کمدی درام اجتماعی سیاسی که سث روگن دوست داشتنی را در نقش های اصلی اش در اختیار دارد، یکی از نادیده ترین فیلم های سال 2020 است که باید مورد توجه قرار بگیرد. سث روگن بازیگر تعدادی از محبوب ترین و بهترین فیلم های کمدی آمریکایی در چند سال اخیر بوده، اما خیارشور آمریکایی با بیشتر آثار قبلی او متفاوت به نظر می رسد. این فیلم که براساس داستان کوتاهی منتشرشده در نشریه نیویورکر ساخته شده اصلا فرصت اکران سینمایی را پیدا نکرد.

خلاصه داستان: یک کارگر به نام هرشل که در سال 1918 به آمریکا مهاجرت کرده تا زندگی بهتری را برای خانواده اش بسازد به درون یک مخزن خیارشور سقوط می کند و برای حدود صد سال درون آن باقی می ماند. او صد سال بعد و در دوران معاصر از مخزن خیارشور خارج می شود و با یکی از نوادگانش که برنامه نویس نرم افزار است دیدار می کند. تناقض های جامعه امروزی با آن چه هرشل از زندگی در دوران خودش به یاد دارد، حوادث بسکمک را ایجاد می کند.

The Hunt (شکار)

نمره منتقدان: 56

فیلم شکار یکی از بزرگترین قربانی های شیوع ویروس کرونا در جهان بود. تنها یک هفته پس از آغاز اکران این فیلم، سالن های سینما در ایالات متحده آمریکا تعطیل شدند و از آن جایی که سایر سالن های سینما در کشور های اروپایی و آسیایی هم شرایط مطلوبی نداشتند استودیوی یونیورسال تصمیم گرفت این فیلم را به صورت مجازی منتشر کند. شکار بیشتر از آن که از نگاه هنری و سینمایی به یک فیلم ترسناک خوب تبدیل شود، تلاش می کند تا عنوانی سیاسی و هیجان انگیز باشد که در رسیدن به هدف سرگرم کردن تماشاگرش پیروز است.

این فیلم که نام های شناخته شده ای مانند جیسون بلوم و دیمن لیندلوف را پشت صحنه خود می بیند، یکی از سیاسی ترین فیلم های سینمای آمریکا در سال های اخیر لقب می گیرد که حتی واکنش دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده را هم به همراه داشت.

خلاصه داستان: گروهی از افراد در شرایطی هوشکمک خود را به دست می آورند که با لباس های خاص در یک محیط محدودشده گرفتار شده اند. این دوازده نفر متوجه می شوند گروهی دیگر که ثروت و قدرت بسیار زیادی دارند، آن ها را برای شکارکردن مانند حیوانات به بند کشیده اند!

Unhinged (بدون تعادل)

نمره منتقدان: 40 از 100

فیلم بدون تعادل پس از مدت ها فرصتی را فراهم کرده تا راسل کرو دوست داشتنی را در نقش اصلی یک عنوان سینمایی هیجان انگیز تماشا کنید. این فیلم مدتی پیش به صورت محدود و در سالن های سینمایی اکران شد و از مدتی پیش روی سرویس های استریم و سرویس های پخش آنلاین ویدیو هم در دسترس قرار گرفته است. در نگاه نخست به نظر می رسد بدون تعادل یکی از بهترین فیلم های اکشن سال 2020 نباشد، اما داستان جالب و هنرنمایی همیشه تاثیرگذار راسل کرو به فیلم کمک می کند تا تماشاگرش را عاشقانه دوست داشته باشد.

خلاصه داستان: تام کوپر، یک بیمار روانی بدون تعادل است که رفتار های عجیب زیادی دارد. او به خانه همسر سابقش حمله می کند و او و فرزندش را به قتل می رساند و پس از آن خانه را به آتش می کشد. این جنون وحشتناک، اما خاتمه رفتار های خطرناک تام کوپر نیست.

منبع: جام جم آنلاین

به "فیلم های کمتردیده شده سال 2020 را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم های کمتردیده شده سال 2020 را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید