فیلم های حاضر در جشنواره لندن معرفی شدند

به گزارش وبلاگ اندورید، جشنواره فیلم لندن 2020 فهرست برنامه های این دوره خود را با حضور نمایندگانی از ایران اظهار داشت.

فیلم های حاضر در جشنواره لندن معرفی شدند

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ اندورید به نقل از گاردین، سازمان دهندگان فستیوال فیلم لندن سال جاری قول داده اند قابل دسترس ترین دوره این فستیوال را در کشور برگزار نمایند. به گفته مسئولان جشنواره قرار است 58 فیلم سینمایی به صورت دیجیتال و همچنین با رعایت فاصله گذاری اجتماعی به صورت فیزیکی به مخاطبان سینما های مستقل سراسر بریتانیا ارایه گردد.

این فستیوال که حالا شصت وچهارمین دوره خود را برگزار می نماید، برنامه فیلم های خود را منتشر کرد که شامل پروژه هایی از 40 کشور از کارگردان هایی از جمله استیو مک کویین، فیلیدا لوید، اسپایک لی، میراندا جولای و فرنسیس لی می گردد.

از ایران فیلم های باند شطرنج باد ساخته محمد رضا اصلانی، خط فرضی ساخته فرنوش صمدی و فیلم های کوتاه شاهد ساخته علی عسگری محصول ایران و بریتانیا و آشو ساخته جعفر نجفی در این رویداد معتبر جهانی حضور دارند.

در سال های عادی، شرکت در این فستیوال به معنی خرید بلیت برایش نمایش فیلم ها در قسمت ساوث بنک یا وست اند لندن می شد، اما تریشا تاتل مدیر فستیوال گفت کروناویروس باعث شده سازمان دهندگان تغییرات اساسی در این فرایند ایجاد نمایند.

او گفت: به هیچ وجه به کار حالت عادی برنمی گردیم. مشتاقم با نهایت سرعت به سینما ها برگردیم، اما همچنین عاشق نوآوری هایی هستیم که سال جاری آزمایش کردیم.

بن رابرتس رییس اجرایی فستیوال گفت: با وجود اینکه مراسم سال جاری از دل یک بحران بیرون آمد، قابل دسترس ترین فستیوال ما تا به حال خواهد بود.

نمایش مجازی فیلم ها فقط برای مخاطبان داخل بریتانیا قابل خریداری و تماشا خواهد بود. تعدادی از نمایش ها زنده خواهد بود و بقیه را می توان تا 72 ساعت تماشا کرد. هر فیلم را می توان فقط یک بار دید.

برخی از فیلم ها در بی اف آی ساوث بنک و در سینما های مستقل سراسر بریتانیا از جمله چپ تر در کاردیف، هوم در منچستر و کویینز در بلفست روی پرده می فرایند.

تمام این ها می تواند به طور چشمگیری تعداد مخاطبان این فستیوال را افزایش دهد، اما الان سخت می توان پیش بینی کرد که این افزایش چقدر خواهد بود. تاتل گفت: واقعا سخت می توان گفت. داریم به شیوه هایی کاملاً جدید کوشش می کنیم. نمی توانم حدس بزنم. کاملاً جدید است. داریم کوششی بزرگ می کنیم و امیدوارم به دست خیلی ها برسد.

تغییری دیگر شامل این می گردد که سازمان دهندگان از مردم می خواهند تصمیم بگیرند چه کسی برنده چهار جایزه فستیوال می گردد. این چهار جایزه شامل بهترین فیلم سینمایی داستانی، بهترین فیلم مستند سینمایی، بهترین فیلم کوتاه و بهترین فیلم واقعیت گسترده می شوند.

تاتل همچنین بیان کرد که نسخه ترمیم شده فیلم سال 1987 مرگ دوستی ساخته پیتر وولن در این فستیوال پیش نمایش می گردد. در این فیلم تیلدا سویینتون جوان نقش یک آدم فضایی را بازی می نماید که به ماموریتی در زمین فرستاده می گردد تا انسان ها را متقاعد به تغییر جهت به منظور جلوگیری از نابودی خود کند.

تاتل گفت: چیزی است که همه مان الان لازم داریم. یک تیلدا سویینتون فضایی که حال مان را بهتر کند.

فستیوال فیلم لندن کار خود را از هفتم اکتبر شروع می نماید و تا هجدهم این ماه (15 تا 26 مهر) ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "فیلم های حاضر در جشنواره لندن معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم های حاضر در جشنواره لندن معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید