عرضه اسپری بینی با قابلیت نابودی سویه های مختلف کرونا در 2 دقیقه

به گزارش وبلاگ اندورید، خبرنگاران/خراسان رضوی اسپری بینی تازه عرضه شده در هند برای درمان کووید-19 در بیماران بزرگسال مبتلا به کووید-19 که در معرض خطر پیشرفت بیماری هستند مفید است.

عرضه اسپری بینی با قابلیت نابودی سویه های مختلف کرونا در 2 دقیقه

به نقل از ایندین نیوز، شرکت داروسازی گلنمارک با مشارکت شرکت SanOTize فراوری اسپری بینی نیتریک اکسید (فابی اسپری) را در هند شروع نموده است.

نتایج کارآزمایی فاز سوم این اسپری در هند نشان داد که با یاری آن طی 24 ساعت بار ویروسی 94 درصد و طی 48 ساعت 99 درصد کاهش می یابد.

اسپری بینی نیتریک اکسید (NONS) در بیماران کووید-19 ایمن و به خوبی قابل تحمل بود. این شرکت در بیانیه ای اظهار داشت که گلنمارک اسپری NONS خود را با نام تجاری فابی اسپری (FabiSpray) به بازار عرضه می نماید.

این اسپری برای از بین بردن ویروس کووید-19 در مجاری تنفسی فوقانی طراحی شده است و هنگامی که روی مخاط بینی اسپری گردد دارای خواص ضدمیکروبی با اثر ویروس کشی مستقیم بر سارس-کوو-2 است.

این شرکت شرح داد که اسپری بینی به عنوان یک مانع فیزیکی و شیمیایی در برابر ویروس عمل و از اینکوباسیون و انتشار آن به ریه ها جلوگیری می نماید و برای درمان بیماران بزرگسال کووید-19 که در معرض خطر بالای پیشرفت بیماری هستند، ساخته شده است.

رابرت کراکارت، مدیر ارشد بازرگانی این شرکت اظهار کرد: این اسپری بینی، ضد ویروسی موثر و ایمن برای کووید-19 خواهد بود و مطمئن هستیم که گزینه درمانی مورد احتیاج برای مبتلایان است و درمان به موقع را به بیماران ارائه می دهد.

نتایج آزمایش های فاز سوم اسپری با کاهش بار ویروسی 94 درصد در 24 ساعت و 99 درصد در 48 ساعت همراه بود.

گلنمارک تاییدیه فراوری و بازاریابی را از تنظیم کننده داروی هند و کنترل کننده داروی عمومی هند برای اسپری بینی نیتریک اکسید دریافت نموده است.

دکتر مونیکا تاندون، معاون ارشد و رئیس توسعه بالینی شرکت مذکور گفت: در سناریوی فعلی، با سویه های نوظهور تازه که قابلیت انتقال بالایی را نشان می دهند اسپری NONS گزینه مفیدی در مبارزه با این ویروس در هند ارائه می نماید.

وی اضافه کرد: در مطالعات اجرا شده در دانشگاه ایالتی یوتا ایالات متحده ثابت شده است که این اسپری 99.9 درصد از ویروس سارس-کوو-2 ازجمله آلفا، بتا، گاما، دلتا و انواع اپسیلون را در عرض 2 دقیقه از بین می برد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "عرضه اسپری بینی با قابلیت نابودی سویه های مختلف کرونا در 2 دقیقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه اسپری بینی با قابلیت نابودی سویه های مختلف کرونا در 2 دقیقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید