رای استمزاجی آژانس جهانی اتمی به نفع سفیر آرژانتین تمام شد

به گزارش وبلاگ اندورید، بر اساس نتایج نظرخواهی غیر رسمی که نتایج آن را یک مقام روسی اظهار داشت، نماینده آرژانتین در آژانس بین المللی انرژی اتمی بیشترین بخت را برای تصدی مدیر کلی این نهاد بین المللی دارد.

رای استمزاجی آژانس جهانی اتمی به نفع سفیر آرژانتین تمام شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اندورید، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین روز آدینه نتایج نظرخواهی غیر رسمی درباره نامزد های احتمالی تصدی پست مدیر کلی آژانس بین المللی انرژی اتمی را منتشر کرد.

بر اساس نتایجی که اولیانوف منتشر نموده، در این نظرسنجی محرمانه، کرنل فروتا که پس از مرگ یوکیا آمانو مدیر کل متوفی آژانس بین المللی انرژی اتمی، سرپرستی آژانس را به عهده گرفته توانسته 14 رای بدست بیاورد.

رافائل گراسی، سفیر آرژانتین در آژانس بین المللی انرژی اتمی هم که از قبل نامزدی خود برای تصاحب این سمت را اعلام نموده بود توانسته 15 رای را در میان اعضای شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی بدست بیاورد.

لاسینا زبرو دبیر اجرایی سازمان منع جامع آزمایش های هسته ای نیز که نامزدی خود برای تصدی سمت مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی را اعلام نموده توانسته 4 رای بدست بیاورد.

مارتا زیاکووا که در حال حاضر ریاست سازمان نظارت هسته ای اسلواکی را به عهده دارد و در خود آژانس انرژی اتمی هم سمت هایی داشته است در این نظرسنجی نتوانست هیچگونه رایی را به خود اختصاص دهد.

پس از درگذشت آمانو، رقابتی میان قدرت های حاکم بر آژانس برای اثرگذاری بر روند انتخاب جایگزین او شکل گرفته است. در حالی که آمریکا بر خلاف رویه های آژانس بر انتخاب فوری فردی جدید تأکید دارد، مسکو گفته است که این اقدام نباید با عجله و تحت فشار خارجی صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "رای استمزاجی آژانس جهانی اتمی به نفع سفیر آرژانتین تمام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رای استمزاجی آژانس جهانی اتمی به نفع سفیر آرژانتین تمام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید