دو فوق ستاره پرسپولیس در آستانه جدایی

به گزارش وبلاگ اندورید، پرسپولیس فصل بیستم را درحالی آغاز کرد که بسیاری از ستاره های فصل نوزدهم را از دست داد و گل محمدی با تیمی متحول شده مسابقات را آغاز کرد و البته توانست نتایج قابل قبولی هم کسب کند به طوری که تیمش تنها به خاطر تفاضل گل صدر جدول را از دست داد و در سرانجام نیم فصل اول در رده دوم قرار گرفت. قرمز ها که در نیم فصل اول با کمبود بازیکن نیز روبرو بودند در بسیاری از مسابقات از نفرات خود در پست های غیرتخصصی استفاده کردند، اما در نقل وانتقالات نیم فصل توانستند بازیکنان جدیدی جذب کنند و اکنون گل محمدی تیم نسبتا کاملی دراختیار دارد و خیالش از نیم فصل دوم و البته لیگ قهرمانان تا حدی آسوده شده است با این حال از همین حالا شایعاتی درباره جدایی برخی دیگر از نفرات این تیم که جزء ملی پوشان هم هستند، مطرح شده که درصورت صحت می تواند قرمز ها را برای فصل بعدی با یک چالش دیگر روبرو کند.

دو فوق ستاره پرسپولیس در آستانه جدایی

کنعانی در راستا شجاع

در پایان فصل گذشته پرسپولیسی ها با جدایی ناگهانی شجاع خلیل زاده روبه رو شدند و نتوانستند مدافع جدیدی هم جذب کنند و به همین دلیل مجبور شدند در نیم فصل اول فقط از دو مدافع میانی تخصصی یعنی سیدجلال حسینی و محمدحسین کنعانی زادگان استفاده کنند. در برخی مسابقات مهدی شیری و کمال کامیابی نیا هم در این پست به میدان رفتند و در ادامه نیز با حضور فرجی کمی اوضاع بهبود یافت با این حال از مدتی قبل بحث مقاومت کنعانی زادگان برای تمدید قرارداد مشخص کرد که احتمال جدایی این مدافع هم وجود دارد. منابع نزدیک به باشگاه می گویند این مدافع هم مثل خلیل زاده از لیگ قطر پیشنهاد دریافت کرده و احتمال جدایی اش کم نیست و اگر این اتفاق رخ دهد با توجه به بالا رفتن سن حسینی قرمز ها برای فصل بعد دوباره با چالش کمبود مدافع میانی روبرو می شوند.

یحیی فعلا موافق شجاع نیست

از مدتی قبل شایعه تمایل شجاع خلیل زاده برای بازگشت به پرسپولیس مطرح شده و حالا که صحبت از جدایی کنعانی زادگان هم به میان آمده بازگشت خلیل زاده از نظر خیلی ها محتمل تر از قبل شده است. با این حال پیگیری ها نشان می دهد که گل محمدی فعلا تمایلی به استفاده مجدد از این مدافع ندارد و امیدوار است کنعانی زادگان را در تیمش نگه دارد و این یعنی که تا پایان فصل در این خصوص نمی توان اظهارنظر قطعی کرد، اما هرچه هست خبر موافقت گل محمدی با بازگشت خلیل زاده در این برهه صحت ندارد.

نوراللهی پول زیادی خواست

احمد نوراللهی دیگر بازیکنی است که بحث جدایی اش مطرح شده و حتی می گویند با یک تیم خارجی پیش قرارداد هم امضا کرده است. یک منبع آگاه در باشگاه، اما در این خصوص گفت جدایی این بازیکن قطعی نیست و اگر باشگاه بتواند مبلغ قابل توجهی به او پیشنهاد کند ماندنی خواهد بود با این حال ظاهرا مبلغ درخواستی نوراللهی از سقف درنظر گرفته شده برای پرداختی ها به مراتب بالاتر بوده و بعید است باشگاه زیر بار آن برود و این یعنی اینکه احتمال ماندن نوراللهی زیاد نیست. اگر کاپیتان دوم قرمز ها هم در این تیم نماند مقصدش قطر خواهد بود.

کمال هم سودای رفتن دارد

اطرافیان پرسپولیس می گویند کمال کامیابی نیا از وضعیتش در تیم رضایت ندارد چراکه نوراللهی و سرلک گزینه های اصلی گل محمدی برای حضور در ترکیب اصلی هستند و کامیابی نیا باید منتظر فرصت باشد که به عنوان هافبک دفاعی یا مدافع میانی فرصت بازی پیدا کند. به این ترتیب اگر نوراللهی ماندنی شود می توان منتظر جدایی کامیابی نیا بود ضمن اینکه گل محمدی برای فصول آینده روی سعید حسین پور که به طور قرضی به ماشین سازی رفته هم حساب می کند و این یعنی کامیابی نیا برای بازی کردن کار سخت تری خواهد داشت. البته این بازیکن چندی پیش قراردادش را تمدید کرد، اما ممکن است با رضایت طرفین رضایتنامه اش در پایان فصل صادر شود مگر اینکه مطمئن باشد که شانس بیشتری برای بازی کردن خواهد داشت که درصورت جدایی نوراللهی شرایط برای ماندن وی مهیا خواهد بود.

امیری می ماند، عالیشاه در لیست انتظار

پرسپولیس در فاز تهاجمی بازیکنان زیادی دراختیار دارد که ظاهرا برای فصل بعد هم ماندنی هستند و این مساله باعث ایجاد ترافیک خواهد شد و به برخی بازیکنان کمتر بازی خواهد رسید. امید عالیشاه یکی از این نفرات است که در سال های اخیر معمولا به عنوان بازیکن جانشین به میدان رفته و با اینکه در دیدار های اخیر پرسپولیس جزء نفرات تاثیرگذار بوده، اما به خاطر ترافیک ایجادشده همچنان شانس کمی برای بازی خواهد داشت. جالب اینکه هنوز از باشگاه پرسپولیس تماسی با او برای تمدید قرارداد هم گرفته نشده و این یعنی که در لیست اولیه یحیی برای ماندن قرار ندارد آن هم درحالی که قراردادش در پایان فصل به پایان می رسد. البته نزدیکان یحیی می گویند هنوز درباره این بازیکن به قطعیت نرسیده، ولی اگر قرار به جدایی بازیکنان فعلی در فاز تهاجمی نباشد احتمال قرار دریافت عالیشاه در لیست مازاد زیاد خواهد بود.

وحید امیری هم یکی از بازیکنانی است که قراردادش در پایان فصل به اتمام می رسد، اما نزدیکانش می گویند قصد جدایی دوباره و تکرار یک اشتباه را ندارد و احتمالا به زودی قراردادش را تمدید می کند. اتفاقی که مدیران باشگاه قصد داشتند در روز های پایانی سال گذشته رقم بزنند، اما در مذاکرات اولیه به توافق نهایی نرسیدند و کار به 1400 کشید.

فرهیختگان

منبع: فرارو

به "دو فوق ستاره پرسپولیس در آستانه جدایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو فوق ستاره پرسپولیس در آستانه جدایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید