خبرنگاران دبیران پانزدهمین جشنواره بین&zwnjالمللی شعر فجر منصوب شدند

به گزارش وبلاگ اندورید، تهران- خبرنگاران- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در احکام جداگانه ای دبیر علمی و دبیر اجرایی پانزدهمین جشنواره بین المللی شعر فجر را منصوب کرد.

خبرنگاران دبیران پانزدهمین جشنواره بین&zwnjالمللی شعر فجر منصوب شدند

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی وبلاگ اندورید از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، سید عباس صالحی در احکامی جداگانه، دکتر مریم جلالی، شاعر، مترجم و مدرس دانشگاه را به عنوان دبیر علمی و مصطفی راضی جلالی، شاعر و مدیر دفتر گسترش شعر و ادبیات داستانی خانه کتاب و ادبیات ایران را به عنوان دبیر اجرایی پانزدهمین جشنواره بین المللی شعر فجر منصوب کرد.

در حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای انتصاب دبیر علمی مهم ترین رویداد ملی شعر کشور آمده است: نظر به پیشنهاد معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه کتاب و ادبیات ایران و با توجه به سوابق و تجارب ارزنده شما در عرصه شعر و پژوهش های گرانسنگ ادبیات فارسی به موجب این حکم به عنوان دبیر علمی پانزدهمین جشنواره بین المللی شعر فجر منصوب می شوید.

امید است بر اساس وظایف مندرج در آیین نامه جشنواره و در تعامل موثر با دبیرخانه جشنواره اقدام لازم را معمول نمایید.

در متن حکم سید عباس صالحی خطاب به دبیر اجرایی جشنواره بین المللی شعر فجر نیز آمده است: نظر به سوابق ارزشمند جنابعالی در عرصه های فرهنگی، به ویژه در برگزاری جوایز ملی ادبی به موجب این حکم به عنوان دبیر اجرایی پانزدهمین جشنواره بین المللی شعر فجر منصوب می شوید.

امید است با استعانت از خداوند متعال و تعامل با اساتید، شاعران ارجمند و هیات علمی، در برگزاری شایسته این رویداد عظیم پیروز و مؤید باشید.

مریم جلالی دارای مدرک دکترای زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه فردوسی مشهد است. همچنین علاوه بر عضویت در هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی، عضو رسمی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی و نیز هیات علمی و هیات داوران جایزه ادبی پروین اعتصامی و جشنواره بین المللی شعر فجر بوده است.

به گزارش وبلاگ اندورید، جشنواره بین المللی شعر فجر با آرمان بالندگی گونه های شعر امروز از سال 1385 هر ساله میزبان کاروان شعر پارسی بوده است و پانزدهمین دوره این جشنواره نیز در سال 1399 برگزار خواهد شد. در این دوره آثاری که در سال 1398 به زبان فارسی و با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده باشد در گروه های شعر عظیمسال ،شعر کودک و نوجوان درباره شعر ارزیابی می شوند.

برگزیدگان جشنواره، زمستان سال جاری در آیین اختتامیه معرفی خواهند شد و به برگزیدگان، علاوه بر جایزه نقدی، لوح یادبود و نشان جشنواره بین المللی شعر فجر اهدا خواهد شد. کتاب هایی که با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای نخستین بار در سال 1398 در داخل کشور به چاپ رسیده و در یکی از سه گروه ادبی بالا قرار بگیرند می توانند در جشنواره شرکت نمایند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران دبیران پانزدهمین جشنواره بین&zwnjالمللی شعر فجر منصوب شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دبیران پانزدهمین جشنواره بین&zwnjالمللی شعر فجر منصوب شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید