تعطیلی مدارس به دلیل شیوع آنفلوآنزا در دستور کار نیست

به گزارش وبلاگ اندورید، مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش اعلام نمود که درحال حاضر تعطیلی مدارس بعضی استان ها به دلیل شیوع آنفلوآنزا در دستور کار نیست.

تعطیلی مدارس به دلیل شیوع آنفلوآنزا در دستور کار نیست

اعظم گودرزی در تبادل نظر با ایسنا، در پاسخ به پرسشی مبنی بر احتمال غیرحضوری شدن مدارس بعضی استان ها به دلیل شیوع آنفلوآنزا بین دانش آموزان اظهار کرد: طی هماهنگی هایی که با وزارت بهداشت داشتیم، درحال حاضر تعطیلی مدارس در دستور کار نیست.

وی اضافه نمود: دستورالعملی پیرامون رعایت نکات بهداشت فردی و مواردی که باید در مدرسه رعایت گردد با همکاری و هماهنگی معاونت بهداشت وزارت بهداشت تنظیم نموده ایم که در حال مستندسازی برای ابلاغ به تمام ادارات کل آموزش و پرورش استان هاست که بر اساس آن موارد آموزشی رعایت بهداشت فردی و نکات بهداشتی را جدی تر بگیرند.

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در سنوات گذشته هم آنفلوآنزا و سرماخوردگی وجود داشته و دلیلی برای تعطیلی مدارس نیست گفت: سامانه ای را راه اندازی نموده ایم تا آمار را دریافت کنیم که هنوز به صورت مستند قابل احصاء نشده تا بتوانیم اعلام کنیم. از ادارات کل و دانشگاه های علوم پزشکی آمار را دریافت و براساس آن برنامه ریزی های بعدی را انجام می دهیم.

گودرزی در پاسخ به اینکه بنابراین فعلا مدرسه ای مجاز به تعطیلی به دلیل آنفلوآنزا نیست؟ اظهار کرد: خیر، فعلا دستورالعملی مبنی بر تعطیلی مدارس ابلاغ ننموده ایم و در جلساتی هم که با وزارت بهداشت داشتیم فعلا تعطیلی مجاز نیست و دستورالعملی هم که ابلاغ خواهیم کرد، در راستای رعایت نکات بهداشتی خواهد بود.

منبع: فرارو

به "تعطیلی مدارس به دلیل شیوع آنفلوآنزا در دستور کار نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی مدارس به دلیل شیوع آنفلوآنزا در دستور کار نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید