به حکم قصاص حمید صفت اعتراض می کنیم

به گزارش وبلاگ اندورید، وکیل مدافع حمید صفت گفت که به حکم صادره موکلش مبنی بر قصاص اعتراض می نماید و پرونده با فرجام خواهی به دیوان عالی کشور ارسال می گردد.

به حکم قصاص حمید صفت اعتراض می کنیم

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ اندورید، عسگر قاسمی آقباش در این باره اظهار کرد: حکم قصاص موکلم به بنده ابلاغ شده است. بنده و آقای عزیزمحمدی، دیگر وکیل پرونده، ظرف 20 روز از تاریخ ابلاغ حکم فرصت داریم نسبت به حکم صادره فرجام خواهی کنیم.

او اضافه کرد: به حکم صادره اعتراض خواهیم کرد و پرونده با فرجام خواهی ما به دیوان عالی کشور ارسال می گردد.

شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی تهران، 28 مرداد ماه سال 96 از تشکیل پرونده برای حمیدرضا صفت، خواننده، به اتهام قتل و انجام تحقیقات در این خصوص اطلاع داد و گفت که دو سه روز پیش متهم با ناپدری خود درگیر شد که ناپدری او در بیمارستان فوت کرد و متهم اکنون در بازداشت است.

حمید صفت ششم خردادماه سال 97 از زندان با قرار وثیقه آزاد شد.

در اواخر سال 99 با اعتراض اولیای دم به آزادی وی این بار پرونده به کمیسیون 11 نفره پزشکی قانونی فرستاده شد و برای رفع شدن ابهامات، بازپرس رسیدگی کننده به پرونده در دادسرای جنایی تهران، دستور تشکیل هیأت 11 نفر متخصصان پزشکی قانونی را صادر کرد.

هیأت پزشکی در دادسرای جنایی تهران حاضر شدند و در جلسه تحقیق از حمید صفت دفاعیات وی را شنیدند.

با تکمیل تحقیقات، با توجه به نظریه کمیسیون پزشکی و طبق ماده 290 قانون مجازات اسلامی مبنی بر این که اگر کسی آگاهی داشته باشد که فرد بیمار است، با او درگیر گردد، گرچه عمل نوعاً کشنده نباشد، او مرتکب قتل عمد شده است، کیفرخواست رپر معروف به اتهام قتل عمد صادر شد و حمیدصفت پای میز محاکمه ایستاد.

در جلسه دادگاه پس از دفاعیات متهم و وکیل او، قاضی پرونده دستور بازداشت حمید صفت را صادر کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "به حکم قصاص حمید صفت اعتراض می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به حکم قصاص حمید صفت اعتراض می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید