بانک ها ملزم به رعایت نرخ های مصوب سود سپرده ها هستند، سقف سود بین بانکی 20 درصد شد

به گزارش وبلاگ اندورید، همتی گفت:درباره چگونگی تقویت بازار سرمایه و نقش بانک در اطمینان بخشی به فعالیت سرمایه گذاران در آن بازار در جلسه شورای عالی بورس تصمیم گیری شد.

بانک ها ملزم به رعایت نرخ های مصوب سود سپرده ها هستند، سقف سود بین بانکی 20 درصد شد

به گزارش وبلاگ اندورید به نقل از وبلاگ اندورید همتی رئیس کل بانک مرکزی در اینستاگرام نوشت:به منظور تقویت بازار سرمایه و نیز ارتقاء نقش بانک ها در اطمینان بخشی به فعالیت سرمایه گذاران در آن بازار، موارد زیر را به عنوان نظر بانک مرکزی در جلسه عصر شورای عالی بورس اعلام و تاکید کردم:

وجود و گسترش فعالیت صندوق های سرمایه گذاری فعال در بازار سرمایه، فرصت مناسبی برای سرمایه گذاران است. ضمن توصیه به افزایش ظرفیت سرمایه گذاری دراینگونه صندوق ها، بانک مرکزی نیز برای یاری به تحقق این موضوع در مورد صندوق هائی که بانک ها مدیریت صندوق را به عهده دارند، افزایش سقف صندوق های با درآمد ثابت را تا مبلغ سی هزار میلیارد تومان بلامانع میداند.

بانک مرکزی تأسیس صندوق های جدید سرمایه گذاری با درآمد ثابت توسط بانک ها را بلامانع می داند.

برای شرکت های تأمین سرمایه متعلق به بانک ها که متقاضی افزایش سرمایه هستند، تمهیدات لازم برقرار خواهد شد و از تسهیلات فوق نیز برخوردار خواهند بود.

با توجه به نرخ سیاستی اعلام شده، بانک مرکزی نسبت به این نرخ در بازار بین بانکی پایبند و برنامه ریزی لازم در همین رابطه انجام داده است. بانک ها نیز توافق نموده اند با توجه به شرایط بعضی از بانک های ناتراز، نرخ سود بین بانکی را حداکثر 20 درصد مشخص وعملیاتی نمایند.

عدم رعایت نرخ سودمصوب شورای پول واعتبار به هیچ وجه مجاز نیست. لذا، بانک ها ملزم به رعایت نرخ های مصوب سود سپرده ها هستند. بازرسان حوزه نظارت بانک مرکزی تخلفات گزارش شده در بانک ها را از روز شنبه آغاز به رصد نموده اند و برای اعمال قانون گزارش خواهند داد.

منبع: جام جم آنلاین

به "بانک ها ملزم به رعایت نرخ های مصوب سود سپرده ها هستند، سقف سود بین بانکی 20 درصد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک ها ملزم به رعایت نرخ های مصوب سود سپرده ها هستند، سقف سود بین بانکی 20 درصد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید