باتجربه ترین بازیکنان استقلال در آسیا کدامند؟

به گزارش وبلاگ اندورید، تیم فوتبال استقلال تهران با توجه به لغو ملاقات این تیم مقابل صنعت نفت در لیگ برتر، در آستانه حضور در رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا 2021 واقع شده است که این ملاقاتها از 26 فروردین در شهر جده شروع می گردد. آبی پوشان در گروه سوم این مسابقات موسوم به گروه مرگ با 3 تیم الاهلی عربستان، الشرطه عراق و الدحیل قطر همگروه است.

باتجربه ترین بازیکنان استقلال در آسیا کدامند؟

در بین بازیکنان کنونی تیم استقلال، هستند نفراتی که در این بازی ها تجربه بالایی دارند و سایر بازیکنان می توانند با موضوع این بازیکنان باتجربه برای موفقیت آبی پوشان کوشش نمایند.

1- وریا غفوری با 27 بازی

در بین نفراتی که با استقلال راهی عربستان می شوند، وریا غفوری کاپیتان آبی پوشان با حضور در 27 بازی آسیایی، باتجربه ترین بازیکن این تیم محسوب می گردد. غفوری در حالی در بین بازیکنان فعلی آبی پوشان بیشترین تعداد بازی در آسیا را دارد که در صدر این جدول خسرو حیدری با آمار رویایی 56 بازی قرار گرفته است و بعد از وی نیز پژمان منتظری با 53 بازی در رده بعدی است.

مهدی رحمتی سنگربان نام آشنا و سابق آبی پوشان نیز با 40 بازی آسیایی در صندلی سوم است و آرش برهانی به همراه فرهاد مجیدی سرمربی آبی پوشان مشترکا با 39 بازی در رده چهارم قرار دارند.

وریا غفوری با 27 بازی به صورت مشترک با سیروس دین محمدی و جواد زرینچه در رده دهم جدول بیشترین تعداد بازی های آسیایی استقلال قرار دارند. با توجه به حضور آبی ها در این فصل از رقابتهای آسیا، وریا غفوری این فرصت را دارد تا با حداقل حضور در 6 بازی، جمع بازی های آسیایی خود برای آبی پوشان را به 33 رسانده و بالاتر از محمود فکری در رده هفتم این جدول قرار بگیرد.

2- فرشید اسماعیلی با 23 بازی

نزدیک ترین بازیکن به وریا در این جدول، فرشید اسماعیلی هافبک میانی آبی پوشان است. این بازیکن با پیراهن استقلال 23 بار در رقابتهای آسیایی به میدان رفته و در رده هفدهم جدولی قرار گرفته که مربوط به بیشترین تعداد بازی های لیگ قهرمانان است.

اسماعیلی نیز چنانچه در همه دیدارهای مرحله گروهی برای استقلال به میدان برود، می تواند با 29 بازی در لیگ قهرمانان آسیا در کنار علیرضا اکبرپور و امیرحسین صادقی قرار بگیرد. فرشید اسماعیلی بعد از پشت سر گذاشتن یک دوره افت در ابتدای فصل، در هفته های اخیر به ترکیب ثابت آبی پوشان بازگشته و به نظر می رسد با توجه به آمادگی و تجربه ای که دارد، یکی از بازیکنان اصلی استقلال در آسیا باشد.

3- سید حسین حسینی

سنگربان شماره یک و کاپیتان دوم آبی پوشان که در این فصل فرصت چندانی برای قرار دریافت درون دروازه پیدا نکرد، با 16 بازی در لیگ قهرمانان آسیا، سومین بازیکن باتجربه فعلی آبی پوشان در آسیا محسوب می گردد.

حسینی در تعداد بازی های آسیایی با 16 بازی در کنار یدالله اکبری قرار می گیرد و یکی از 3 بازیکن فعلی آبی پوشان است تعداد بازی های آسیایی اش با پیراهن این تیم از عدد 15 عبور نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "باتجربه ترین بازیکنان استقلال در آسیا کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باتجربه ترین بازیکنان استقلال در آسیا کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید