اهدانمایندگان خون که در ماه رمضان تا نیمه شب خون اهدا نمایند جریمه نمی شوند

به گزارش وبلاگ اندورید، مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: با هماهنگی های اجرا شده اهدانمایندگان خون می توانند در ماه مبارک رمضان ساعات بعد از افطار حتی تا 12 شب برای اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه نمایند.

اهدانمایندگان خون که در ماه رمضان تا نیمه شب خون اهدا نمایند جریمه نمی شوند

به گزارش وبلاگ اندورید، در پی تشدید قوانین تردد به دلیل بروز موج چهارم کرونا، ماه رمضان در شرایطی متفاوت شروع می گردد که تداخل منع تردد برای اهدای خون محدودیت ایجاد می نماید.

مدیر کل انتقال خون استان در این باره گفت: علیرغم اینکه روزه داری منافاتی با اهدای خون ندارد، به خاطر اهمیت ویژه تامین خون برای بیماران و عدم تمایل بعضی از روزه داران برای اهدای خون در طول روز ، هماهنگی انجام شد تا اهدانمایندگان خون بتوانند پس از افطار حتی تا ساعت 12 شب به بعضی از مراکز انتقال خون مراجعه و خون اهدا نمایند و با اعلام شماره پلاک خودروهای ایشان، جریمه شکستن محدودیت تردد شامل حال شان نخواهد شد.

مهدی زاده اضافه نمود: طی ماه مبارک رمضان مرکز وصال تا ساعت 24 و مراکز ستاری (منطقه 5) و تهرانپارس (منطقه 4) تا ساعت23:30 برای دریافت خون از داوطلبان اهدا نماینده فعال هستند و غیر از مرکز اهدای خون نارمک و مترو امام خمینی(ره) که در این ایام تعطیل هستند، ساعات کار بقیه مراکز مثل قبل خواهد بود.

بنابر اعلام روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان تهران، مهدی زاده در خاتمه تاکید نمود: ماه مبارک رمضان را در امسال در شرایطی متفاوت و حساس برای بیماران نیازمند به خون پشت سر می گذاریم، کلیه اهدانمایندگان را به شرکت در این ضیافت و نجات جان انسانها بر سرسفره ماه مبارک رمضان دعوت می کنیم تا با مراجعه به مراکز اهدای خون با اهدای خون در طرح ضیافت نجات مشارکت نمایند؛ زیرا در ماهی که از هزار ماه برتر است نجات جان یک انسان که خداوند آن را برابر با نجات جان تمام انسان ها می داند از بالاترین حسنات است.

بنا بر این گزارش، از اهدانمایندگان خواسته شده با اخذ نوبت اینترنتی به وسیله پرتال www.ibto.ir بدون اتلاف وقت به کمک بیماران بشتابند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اهدانمایندگان خون که در ماه رمضان تا نیمه شب خون اهدا نمایند جریمه نمی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهدانمایندگان خون که در ماه رمضان تا نیمه شب خون اهدا نمایند جریمه نمی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید