انتقال 40 نظامی دیگر از تروریست های آمریکایی از سوریه به عراق

به گزارش وبلاگ اندورید، خبرگزاری رسمی سوریه گزارش داد که 40 سرباز نیروهای اشغالگر آمریکایی و خارجی به همراه چهار خودروی نظامی خود از سوریه خارج شدند.

انتقال 40 نظامی دیگر از تروریست های آمریکایی از سوریه به عراق

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اندورید، منابع خبری سوری از تداوم انتقال نظامیان تروریست آمریکایی از سوریه به عراق خبر دادند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد 40 سرباز از نیروهای اشغالگر آمریکایی و خارجی به همراه چهار خودروی نظامی از سوریه خارج شدند.

سانا خاطرنشان کرد که این نظامیان به وسیله فرودگاه غیر قانونی رحیبه واقع در ریف المالکیه در شمال شرق سوریه، از این کشور خارج و به عراق منتقل شدند.

این در حالی است که طی روزهای اخیر چند صد نظامی تروریست آمریکا از شمال شرق سوریه خارج و وارد شمال عراق شدند.

الکسی باکین رئیس مرکز روسی مصالحه در سوریه روز گذشته گفت که روسیه و مسئولان سوری، تدابیر لازم را برای تأمین امنیت خروجِ امن نیروهای خارجی از شمال شرق سوریه اتخاذ کردند.

باکین توضیح داد که نظامیان آمریکا همچنان در حال خروج از شمال شرق سوریه هستند.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از این مسئول روس گزارش داد که نظامیان آمریکا، از مواضعی در منبج واقع در ریف حلب خارج و راهی مرزهای سوریه و عراق شدند.

در همین ارتباط، یک مقام ارشد آمریکایی روز گذشته مدعی شد که نظامیان این کشور کاملاً از شهر منبج در شمال سوریه خارج شده اند.

ائتلاف تحت رهبری آمریکا در سوریه روز سه شنبه رسما تأیید کرد که نیروهای این ائتلاف نظامی شهر منبج واقع در شمال سوریه را ترک نموده اند. مایلس کاگینس سخنگوی این ائتلاف در توییتر خود نوشت که نیروهای ائتلاف به شکلی حساب شده در حال خروج از شمال شرق سوریه هستند. ما از منبج خارج شده ایم (جزئیات بیشتر).

منبج یکی از شهرهایی است که تا هفته پیش در کنترل مشترک شبه نظامیان کرد و نیروهای عمدتا آمریکایی ائتلاف قرار داشت. اما با شروع عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه و تصمیم آمریکا برای عقب نشینی از این مناطق، شبه نظامیان کُرد خاطرنشان کردند که با دمشق به توافق رسیده اند که کنترل مناطق کردنشین را به دولت مرکزی واگذار نمایند.

ترکیه از هفده مهر ماه جاری تجاوز خود به سوریه را با عملیاتی تحت عنوان چشمه صلح شروع کرد. دمشق تأکید کرد که این تجاوز برای اشغال خاک سوریه است و با آن مقابله خواهد نمود.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "انتقال 40 نظامی دیگر از تروریست های آمریکایی از سوریه به عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال 40 نظامی دیگر از تروریست های آمریکایی از سوریه به عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید