احمدی: در المپیک زمستانی مسئولیت زیادی روی دوشم است، تلاش می کنم جزو 30 نفر برتر شوم

به گزارش وبلاگ اندورید، اسکی باز المپیکی ایران ابراز امیدواری کرد که بهترین عملکرد را در بازی های المپیک زمستانی 2022 داشته باشد و حتی بتواند در جمع 30 اسکی باز برتر قرار بگیرد.

احمدی: در المپیک زمستانی مسئولیت زیادی روی دوشم است، تلاش می کنم جزو 30 نفر برتر شوم

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ اندورید، بیست وچهارمین دوره بازی های المپیک زمستانی قرار است با حضور 2861 ورزشکار از 91 کشور طی روزهای 4 تا 20 فوریه (15 بهمن تا اول اسفند) در شهر پکن مرکز کشور چین برگزار شود. از ایران نیز سه ورزشکار در این رویداد بزرگ شرکت خواهند کرد که یکی از آنها عاطفه احمدی است؛ بانوی اسکی بازی که نخستین حضورش در المپیک را تجربه می کند.

از آخرین شرایط آمادگی تان در آستانه حضور در المپیک زمستانی بگویید.

من برای رسیدن به المپیک تلاش زیادی کردم و به همراه مربی ام سمیرا زرگری تمرینات زیادی را پشت سر گذاشتم. خوشبختانه الان آمادگی کامل برای حضور در المپیک را دارم، البته همان طور که می دانید، اسکی ایران جایگاه خوبی در دنیا ندارد و نمی تواند ادعای کسب مدال در چنین رویدادی را داشته باشد، با این وجود تمام تلاش خود را می کنم که بهترین عملکردم را نشان بدهم و بهترین رتبه را برای ایران کسب کنم.

ما به لحاظ برفی و امکانات نسبت به اروپا ضعیف هستیم و همین مسئله شرایط مان را سخت می کند. ما برخلاف برخی رشته های سالنی همچون والیبال و ... ضعیف تر هستیم، چون آنها نیاز به طبیعت مناسب برای انجام تمرینات ندارند، اما نیازمند برف و امکانات برای انجام تمرینات هستیم. در واقع اگر امکانات، برف و لوازم مورد نیاز کامل نباشد، هر چقدر هم که یک ورزشکار آماده باشد، متأسفانه از رقابت جا می ماند. به هر حال تمام تلاشم را می کنم بهترینِ خودم را نشان بدهم.

چه انتظاری از خودتان در المپیک دارید و چه رتبه ای را پیش بینی می کنید؟

من سابقه چند حضور در مسابقات دنیای را دارم و این رویداد به المپیک خیلی نزدیک است. بر همین اساس تمام رقبایم را در مسابقات دنیای دیده ام، می شناسم و می دانم که در چه سطحی هستند. با این وجود المپیک برایم ناشناخته است، اما با تجربیاتی که در رقابت های دنیای و بین المللی کسب کرده ام، تلاشم را می کنم مثل دو دوره از مسابقات دنیای که تاریخ ساز شدم و بهترین رتبه را گرفتم، باز هم بهترین رتبه را به دست بیاورم و جزو 30 نفر برتر قرار بگیرم.

اولین حضور در المپیک برای شما همراه با استرس خواهد بود؟

خیلی زیاد، چرا که من تنها بانوی کاروان ایران هستم و تمرکز روی حضورم زیادی شد و احساس می کنم بیش از آنچه که فکرش را می کردم، مسئولیت روی دوشم است. تمام سعی ام را می کنم تا عملکرد خوبی ارائه کنم و کننده خوبی برای ایران باشم.

به عنوان یکی از پرچمداران ایران در افتتاحیه حضور خواهید داشت ...

بله، این موضوع مرا منقلب کرد. پرچمداری کاروان افتخاری بزرگ و البته سنگین برایم است، اما تلاش می کنم پاسخ خوبی به اعتماد مسئولان بدهم.

چند روز قبل نیز مراسم بدرقه با حضور مسئولان رده بالای ورزش کشور انجام شد. آیا با وزیر ورزش نیز صحبتی داشتید؟

در آنجا فرصت مشد که صحبت کنم اما از او و مسئولان می خواهم بیشتر حمایت کنند. اگر حمایت شود، حتی می توان به مدال و رتبه های بالاتر فکر کرد. در اسکی ایران استعداد زیادی وجود دارد، اما امکانات کم است و ان شاءالله توجه بیشتر در آینده شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "احمدی: در المپیک زمستانی مسئولیت زیادی روی دوشم است، تلاش می کنم جزو 30 نفر برتر شوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احمدی: در المپیک زمستانی مسئولیت زیادی روی دوشم است، تلاش می کنم جزو 30 نفر برتر شوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید