آمریکا و آذربایجان؛ میزبانان جام های جهانی کشتی آزاد و فرنگی

به گزارش وبلاگ اندورید، تهران (پانا) - آمریکا به عنوان میزبان جام های جهانی کشتی آزاد در سال های 2022 و 2023 و جمهوری آذربایجان نیز به عنوان میزبان جام جهانی کشتی فرنگی در سال 2022 انتخاب شدند.

آمریکا و آذربایجان؛ میزبانان جام های جهانی کشتی آزاد و فرنگی

بنابر اعلام اتحادیه جهانی کشتی، در جلسه ای که در دفتر مرکزی این اتحادیه در سوییس برگزار گشت میزبانان سه جام جهانی کشتی معین شدند. اتحادیه جهانی جام جهانی ترکیبی (جام جهانی کشتی آزاد و زنان) را برای سال های 2022 و 2023 را در ایالات متحده آمریکا تصویب کرد، در حالی که جام جهانی کشتی فرنگی در سال 2022 به طور موقت به باکو، مرکز جمهوری آذربایجان داده شد که پس از بازدید از محل مسابقات تصمیم نهایی در مورد آن گرفته خواهد شد.

شهر آیووا میزبان جام جهانی ترکیبی برای دو سال متوالی (2022 و 2023) در تقویم اتحادیه جهانی کشتی خواهد بود. همچنین این دومین باری است که آیووا میزبان جام جهانی آزاد است. ورزشگاه افسانه ای کارور هاوکی آرنا در محوطه دانشگاه آیووا میزبان جام جهانی سال 2018 بود.

نناد لالوویچ رییس اتحادیه جهانی کشتی گفت که از نهایی کردن تقویم سال 2022 خرسندیم و مشتاقانه منتظر رویدادهای سطح بالا با رقابت نخبگان هستیم. ما به پیشرفت ورزش با فرآیند شهر میزبان پویا ادامه می دهیم که با سازمان دهندگان در یک رویکرد مشارکتی کار می کند. 4 رویدادهای سری رده بندی، مسابقات قهرمانی قاره ای، مسابقات قهرمانی جهانی در بلگراد، و فرمت به روز شده جام جهانی مطمئناً لحظاتی هستند که در سال 2022 منتظر آن هستیم.

جام جهانی کشتی آزاد در سال 2022 روزهای 19 و 20 آذر 1401 (10 تا 11 دسامبر) برنامه ریزی شده است. مسابقات قهرمانی زیر 23 سال جهان نیز روزهای 9 تا 10 دسامبر برگزار می شود. جام جهانی کشتی فرنگی در سال 2022 نیز روزهای 14 و 15 آبان 1401 (5 تا 6 نوامبر) برگزار خواهد شد.

ریچ بندر، مدیر اجرایی فدراسیونی کشتی آمریکا گفت: کشتی ایالات متحده هیجان زده است که بار دیگر یکی از مهم ترین رقابت های کشتی روی کره زمین را به آیووا سیتی که واقعاً یک کانون بین المللی کشتی است، بیاورد. بسیار خوشحالیم که می توانیم بهترین کشتی گیران آزاد مردان و زنان جهان را در یک مکان به نمایش بگذاریم.

آمریکا پیش از این در گذشته 30 بار میزبان مسابقات جام جهانی آزاد مردان بوده است. شهر کورالوی در، آیووا، دهمین شهر ایالات متحده خواهد بود که میزبان مسابقات خواهد بود.

سایر شهرهای ایالات متحده که میزبان جام جهانی بودند عبارتند از تولدو، اوهایو (17 بار). لس آنجلس، کالیفرنیا (سه بار)؛ چاتانوگا، تن (دو بار)؛ اسپوکین، واشنگتن (دو بار)؛ استیل واتر، اوکلاهاما (دو بار)؛ بالتیمور، مریلند. فایرفاکس، وا، آیداهو و آیووا سیتی.

منبع: خبرگزاری پانا

به "آمریکا و آذربایجان؛ میزبانان جام های جهانی کشتی آزاد و فرنگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا و آذربایجان؛ میزبانان جام های جهانی کشتی آزاد و فرنگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید