آرمان: اصلاح طلبی اصلاح طلبان از حیز انتفاع ساقط شده است

به گزارش وبلاگ اندورید، یک روزنامه اصلاح طلب با تأیید بر این که احتیاج کشور عملگرایی این است نه رویاپردازی و خیال اندیشی، از سرانجام اصلاح طلبان اطلاع داد.

آرمان: اصلاح طلبی اصلاح طلبان از حیز انتفاع ساقط شده است

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ اندورید، آرمان با نقد رویکرد عقیم مدعیان اصلاح طلبی می نویسد: اصلاح طلبی هرگز نمود احتیاج عینی کشور به بهبود و کارآمدی مدیریت کلان نبوده است. پر بیراه نیست اگر گفته گردد اصلاح طلبی ملغمه ای از رویا، افسردگی، منفعت طلبی و... بود. اصلاح طلبی برآیند تشخیص غیرکاربردی و رمانتیک صحنه سیاسی کشور در یک مقطع تاریخی بود.

سیاست ورزی و حکمرانی منهای فهم منافع ملی به عنوان یگانه هدف سیاسی؛ یعنی رویاپردازی، سوداگری، عدم صداقت، بی اخلاقی و... به گواه شواهد فراوان تاریخی و تجربی، موفقیت سیاسی کم هزینه و پایدار در هر سطحی برآیند فهم و حرکت در راستای تحقق منافع ملی (جمعی) است.

پربیراه نیست اگر گفته گردد یکی از چالش های اصلی عرصه سیاسی نوعی بی هویتی است که بستر شیوع انواع منفعت طلبان و سوداگران سیاسی با انواع هویت های متافیزیکی، تاریخی، رومانتیک غربی و... شده است.

با شعار، رویا، افسردگی و آرزو و... نمی توان ایرانی امن، مقتدر و پایدار ایجاد کرد. ایران احتیاجمند وطن پرستان عملگرا و نه رویاپردازانی که صرفاً شعار می دهند و ناتوان از هر نوع عملی هستند، می باشد.

شهروندان و به ویژه نخبگانی که اراده و توانایی ارجعیت منافع ملی بر منافع فردی و گروهی را داشته باشند و سربلندی، پایداری، توسعه، اقتدار و... ایران والاترین هدف شان باشد، بی شک درک خواهند کرد که کاربردی و کم هزینه ترین عامل یا راه چاره انسجام ملی که پیش احتیاج برون رفت از شرایط پر چالش فعلی است؛ اجماع، همکاری، هم اندیشی و... در راستا تحقق منافع ملی است. با توجه به جمیع شرایط اجتماعی، اصلاح طلبی انعکاس احتیاج های مبرم اجتماعی نبوده و نیست و در حال حاضر هیچ ریشه ای در اذهان شهروندان ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آرمان: اصلاح طلبی اصلاح طلبان از حیز انتفاع ساقط شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرمان: اصلاح طلبی اصلاح طلبان از حیز انتفاع ساقط شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید