گلاره ناظمی: موفقیت، بهترین پاسخ به توهین هاست

به گزارش وبلاگ اندورید، داور بین المللی فوتسال ایران پس از قرار دریافت در جمع 10 داور برتر دنیا در سال 2020 می گوید چنین مسائلی بهترین جواب در قبال بی احترامی به زنان است.

گلاره ناظمی: موفقیت، بهترین پاسخ به توهین هاست

به گزارش وبلاگ اندورید، سایت معتبر فوتسال پلنت که هر ساله بهترین های فوتسال جهان را انتخاب می نماید، انتخاب بهترین های فوتسال جهان در سال 2020 را شروع نموده و در گام اول به سراغ انتخاب بهترین داوران فوتسال جهان رفته است که نام گلاره ناظمی داور زن ایرانی هم در آن دیده می گردد.

گلاره ناظمی در گفت وگو با وبلاگ اندورید به قرار دریافت نامش بین 10 داور برتر فوتسال جهان اشاره و اعلام کرد: خوشبختانه برای سومین بار جزو 10 داور منتخب جهان قرار گرفته ام و خیلی راضی هستم. حضور در این لیست با وجو داوران بزرگی که در فوتسال کار می نمایند، خیلی ارزشمند است.

او اضافه کرد: رسیدن به چنین صندلیی که با وجود تیم های خوب فوتسال ایران، همکاران و دوستان عملی شده، خیلی ارزشمند است چون صندلی خاصی را به زنان می دهد.

ناظمی با بیان اینکه کار کردن زنان نسبت به مردان سخت تر است، ادامه داد: این شرایط در همه جای جهان وجود دارد اما بعضی کشورها، مخصوصا کشورهای اروپایی با این موضوع کنار آمده اند. من در رویدادهای بین المللی دوستانی را می بینم که این مشکل برایشان حل شده و به عنوان یک داور در جامعه مردان و زنان پذیرفته شده اند اما شرایط هنوز از این نظر برای ما سخت است.

او اضافه کرد: موضوعاتی مثل قرار دریافت در لیست برترین داوران نشان می دهد که باید به زنان شکل دیگری هم باور داشته باشیم، چون گاهی مسائلی پیش می آید که ناراحتمان می نماید. در آخرین مورد دو پیشکسوت فوتبال به جامعه زنان توهین کردند که به عنوان یک زن برایم خیلی دردآورد بود.

این داور بین المللی در خصوص بی احترامی دو پیشکسوت سرخابی به فوتبال زنان گفت: فکر می کردم این اتفاق بازتاب بیشتری داشته باشد. البته ما و خیلی از دوستان و همکارانم، دلخوری خود را در صفحات مجازی نشان دادیم اما دوست داشتم بیشتر به این موضوع پرداخته گردد تا این دو نفر رسما از جامعه زنان عذرخواهی نمایند. درست نیست که وقتی دو نفر با هم درگیر می شوند، چنین رفتاری داشته باشند. مخصوصا وقتی یکی از آنها گفت بود اتفاقا تو نامردی و باید به فوتبال زنان بروی، توهین تلقی می گردد و زنان را زیر سوال می برد.

او اضافه کرد: به عنوان زنی که در ورزش کار می کنم، معتقدم این رفتار درست نبود و توهین به جامعه زنان محسوب می شد. با این حال می بینیم که خانم پریا شهریاری به عنوان اولین ناظر فوتبال ایران به المپیک توکیو دعوت شده که به او تبریک می گویم، همچنین مهسا قربانی و انسیه مافی نژاد هم واجد شرایط حضور در جام جهانی هستند. چنین موضوعاتی بهترین و بزرگترین جواب در قبال بی احترامی هایی است که به زنان شده است.

ناظمی به تاثیر کرونا بر فعالیت داوران و ورزشکاران هم گفت: متاسفانه سال خوبی برای فوتسال و سایر رشته ها نداشتیم، افراد نتوانستند نتیجه زحمات خود را ببینند و متضرر شدند. به امید اینکه در سال 2021 چنین مشکلاتی نباشد و همه نتیجه زحمات خود را ببینند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "گلاره ناظمی: موفقیت، بهترین پاسخ به توهین هاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلاره ناظمی: موفقیت، بهترین پاسخ به توهین هاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید