وزیر ورزش رئیس هیات امنای موزه ملی ورزش شد

به گزارش وبلاگ اندورید، اولین نشست هیات امنای موزه ملی ورزش، المپیک، پارالمپیک صبح امروز با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، پیروزحناچی شهردار تهران، رضاصالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی پارالمپیک، طاهره طاهریان نائب رئیس بانوان کمیته ملی المپیک، کیکاوس سعیدی سرپرست دبیر کلی کمیته ملی المپیک، حسن رنگرز مشاور رئیس کمیته ملی المپیک و مدیر موزه ملی ورزش و سایر اعضا در محل کمیته ملی المپیک تشکیل شد.

وزیر ورزش رئیس هیات امنای موزه ملی ورزش شد

در ابتدای این نشست پس ازتلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، دکتر صالحی امیری با نام بردن از موزه ملی ورزش به عنوان یک سرمایه ملی پایدار، مستمر و دائمی گفت: موزه ملی ورزش محصول وفاق، وحدت وانسجام در نهادهای رده اول ورزش کشور می باشد و امیدواریم این هم فکری و هم نوایی در وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک ادامه یابد.

وی اضافه کرد: در هیات امنا این موزه خوشبختانه توانستیم از دو وزیر ورزش و جوانان و وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همچنین شهردار تهران بهره ببریم که می تواند اتفاقی بسیار ارزنده وتاثیر گزار در جهت اعتلای کیفی و محتوایی موزه ملی ورزش تلقی شود، همچنین با مشورت با وزیر ورزش و جوانان، حسن رنگرز قهرمان با سابقه و خوشنام ورزش کشور برای مدیریت این موزه انتخاب شد که امیدواریم با بهره گیری از این مجموعه دلسوز، شایسته و سایر همکاران عضو هیات امنا موزه ملی ورزش، بتوانیم این موزه را به یکی از بهترین موزه های کشور و منطقه تبدیل کنیم. موزه ای که بتواند نسل جوان کشور را با تاریخچه ارزشمند ورزش کشورمان آشنا ساخته وانگیزه لازم را در این نسل برای افتخار افرینی در صحنه ورزش کشور ایجاد نماید.

صالحی امیری در ادامه گفت: موزه ملی ورزش ثبت ملی شده و بر اساس مفاد اساسنامه موزه ملی ورزش، هیات امنا موزه، تنها مرجع صلاحیت دار در رابطه با ارتقا کیفی، کمی و اداره آن خواهد بود.

وی در ادامه پیشنهاد داد که وزیر ورزش به عنوان ریاست هیات امنا انتخاب شود که مورد تایید همه حاضرین قرار گرفت. همچنین بر اساس تایید اعضا حاضر در نشست فوق ، حسن رنگرز نیز به عنوان دبیر هیات امنا موزه ملی ورزش ،المپیک و پارالمپیک انتخاب شد.

در ادامه جلسه فوق وزیر ورزش و جوانان گفت: ایده راه اندازی موزه ملی ورزش کشورمان نزدیک به سه دهه است که مطرح شده بود اما اگر اراده و جدیت صالحی امیری ریاست کمیته ملی المپیک نبود باز هم ما در کشورمان فاقد موزه ملی ورزش بودیم.

وی اضافه کرد: با افتتاح این موزه بسیاری از قهرمانان و افتخار آفرینان ورزش کشورمان به آرزوی خود در جهت ثبت و نگهداری افتخارات ورزشی خود رسیدند.

در ادامه اولین نشست هیات امنا موزه ملی ورزش شهردار تهران نیز پیشنهاد داد که فراخوانی از هنرمندان صاحب نظر و متخصص در امور هنری مرتبط با موزه ملی ورزش انجام شود تا این افراد در قالب یک مسابقه در جهت طراحی ساختمان جدید موزه ملی ورزش المپیک و پارالمپیک طرحهای غنی و زیباشناسانه خود را ارائه دهند که این پیشنهاد نیز مورد توافق همه حاضرین گرفت.

در این نشست کلیه مفاد اساسنامه موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک نیز به بحث و تبادل نظر اعضا گذاشته شد که بندهای مختلف آن، با تغییراتی به تصویب رسید شایان ذکر است که در این نشست عبدالحمید احمدی ،هادی رضایی، حسن رنگرز، جبرییل نوکنده و سپیده مقدم به عنوان اعضای هیات مدیره موزه ملی ورزش و فریدون رهنمای رودپشتی به عنوان بازرس این موزه انتخاب شدند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "وزیر ورزش رئیس هیات امنای موزه ملی ورزش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ورزش رئیس هیات امنای موزه ملی ورزش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید