واتیکان، نقلی ترین کشور دنیا

به گزارش وبلاگ اندورید، واتیکان، این کشور بسیار کوچک، فقط 800 نفر جمعیت دارد.با این حال واتیکان خودش یک کشور جدا محسوب می گردد و برای خود قوانین مخصوص دارد.

واتیکان، نقلی ترین کشور دنیا

کشور واتیکان محل زندگی پاپ و واقع در ایتالیا است. پاپ از آنجا کاتولیک های جهان را راهنمایی می نماید. واتیکان کوچکترین کشور جهانست. جالب اینکه خودش در مرکز یک کشور دیگر واقع شده است. واتیکان تنها کشوری است که فقط از یک شهر تشکیل شده است. بامزه به نظر می رسد. به واتیکان، واتیکان سیتی هم می گویند. سریر مقدس نیز نام دیگرش است. برای سفر به واتیکان و آشنایی با جاهای دیدنی آن در ادامه با وبلاگ اندورید همراه باشید.

این کشور بسیار کوچک، فقط 800 نفر جمعیت دارد. طول واتیکان تقریبا یک کیلومتر است. عرضش به یک کیلومتر هم نمی رسد. کلیسای سن پیترو معروف ترین دیدنی این شهر است. گفته شده این کلیسا را میکل آنژ طراحی نموده است.

واتیکان کجاست؟

کشور واتیکان در قلب رُم واقع شده است. رم پایتخت ایتالیا است. با این حال، واتیکان خودش یک کشور جدا محسوب می گردد. برای خودش قوانین مخصوص دارد. زیر نظر قوانین ایتالیا هم نیست. واتیکان، سیستم پست و تلفن و رصدخانه جداگانه دارد. تمبرهای واتیکان از بقیه شهرهای ایتالیا متفاوت است. سیستم بانکی اش هم از رُم مجزاست. رادیوی رسمی هم دارد. آب، برق، گاز و غذا وارد می نماید. زبان رسمی ندارد. با این حال اهالی آن به زبان ایتالیایی، انگلیسی، لاتین و فرانسوی صحبت می نمایند. گارد حفاظتی ندارد. حفظ امنیت این دولت شهر، به عهده ایتالیا است. سفارت واتیکان در ایران واقع در خیابان نوفل لوشاتوی تهران است.

نکات مهم در سفر به واتیکان

این شهر یک موزه شهر تمام عیار است. موزه های بی نظیری دارد. در موزه های آن نفیس ترین آثار هنری را خواهید دید. برای رفتن به کلیسا باید شئونات را رعایت کنید. مثلا موهای خود را با شال بپوشانید. این شهر، فرودگاه ندارد. می توانید با قطار خودتان را به این کشور کوچک برسانید. توسط یونسکو به ثبت جهانی رسیده است. یعنی ارزش بالایی دارد. اگر گذرتان به ایتالیا افتاد، بازدید از آن را از قلم نیاندازید. تجربه جالبی خواهد بود.

منبع: پیام دلتا

به "واتیکان، نقلی ترین کشور دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واتیکان، نقلی ترین کشور دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید