هشدار نارنجی بادی در قم

به گزارش وبلاگ اندورید، خبرنگاران/قم اداره کل هواشناسی قم با صدور اطلاعیه ای نسبت به ورود سامانه بارشی و افزایش سرعت وزش باد با سرعت بین 80 تا 110 کیلومتر بر ساعت در این استان، هشدار نارنجی خاطرنشان کرد.

هشدار نارنجی بادی در قم

در اطلاعیه سازمان هواشناسی قم، آمده است: در ساعات پایانی روز شنبه شاهد وزش باد شدید تا خیلی شدید با سرعت متوسط بین 80 تا 110 کیلومتر بر ساعت و همچنین وزش باد لحظه ای شدید موقت با سرعت بیش از 110 کیلومتر بر ساعت خواهیم بود.

در این اطلاعیه نسبت به احتمال بروز خسارت به تاسیسات شهری و روستایی، خیزش و توفان گردوخاک و کاهش دید و کیفیت هوا، آسیب به سازه های موقت، گلخانه ها، تابلوها و بنرهای تبلیغاتی، آسیب به دکل های برق، سقوط اجسام از ارتفاع بویژه در کارگاه های ساختمانی، شکستن درختان فرسوده، کولاک برف در کوهستان های برفگیر هشدار داده شده است.

این اطلاعیه برای جلوگیری از خسارات ناشی از وزش باد شدید، توصیه نموده است: ضمن تقویت سازه های موقت، تابلوهای تبلیغاتی، احتیاط در عبور از مجاورت ساختمان های نیمه کاره از فعالیت های کوهنوردی و پرواز هواپیماهای سبک و گلایدرها جلوگیری گردد و برای حفاظت از تاسیسات و محصولات کشاورزی اقدامات پیشگیرانه انجام گردد.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی اداره کل هواشناسی قم، بر اساس تحلیل نقشه های پیش بینی و پیش یابی هواشناسی پدیده مهم امروز وزش باد شدید و خیلی شدید در استان است که در بعضی ساعات با گردوخاک همراه خواهد شد؛ امروز هوای خنک وارد نیمه شمالی کشور می گردد و از فردا دمای هوا در استان کاهش می یابد؛ آسمان امروز کمی تا قسمتی ابری پیش بینی می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هشدار نارنجی بادی در قم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار نارنجی بادی در قم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید