مهم ترین نکات چیدمان خانه ستون دار

به گزارش وبلاگ اندورید، ستون هایی که درست در وسط فضای داخلی منزل ساخته شده اند جلوه زیبایی ندارند. از این رو اغلب افراد با وجود چنین ستون هایی در فضای منزل خود به مشکل می خورند و نمی دانند با چیدمان خانه ستون دار خود باید چه کار نمایند.

مهم ترین نکات چیدمان خانه ستون دار

کی از چالش هایی که بسیاری از دکوراتیوها با آن دست وپنجه نرم می نمایند، چیدمان خانه ستون دار است که نمی توان ستون آن را حذف یا جابه جا کرد. وبلاگ اندوریدمگ در این مقاله به معرفی چند پیشنهاد عالی برای پوشاندن و تزیین ستون وسط خانه پرداخته است، با ما همراه باشید.

چیدمان خانه ستون دار

چیدمان یک خانه ستون دار می تواند به طراحی داخلی خانه شما زیبایی و شکوه بیشتری ببخشد؛ اما برای این کار نکاتی وجود دارد که دانستن آن ها برای چیدمان و دکوراسیون بهتر خانه بسیار مفید است.

برجستگی ستون ها

به جای کوشش برای مخفی کردن ستون ها، از آن ها به عنوان یک ویژگی دکوراتیو بهره ببرید. با برجسته کردن ستون ها و تزیین آن ها با جزئیات دکوراتیو، آن ها را به یک عنصر بصری مجذوب کننده تبدیل کنید.

جداسازی فضاها

اگر ستون ها جدانماینده بین فضاهای مختلف هستند، از آن ها به عنوان یک پارتیشن بهره ببرید. می توانید با استفاده از ستون ها، فضاهای مختلف را جدا کنید و انطباق طراحی داخلی را حفظ کنید.

تزیین ستون ها

ستون ها را با استفاده از مواد مختلف و الگوهای زیبا تزیین کنید. می توانید از کاشی ها، سنگ های دکوراتیو، آجرها، چوب یا حتی آینه ها برای تزیین ستون ها و بهبود چیدمان خانه ستون دار بهره ببرید.

نورپردازی ستون ها

با استفاده از نورپردازی مناسب، می توانید جلوه ای خاص به ستون ها ببخشید. با نورپردازی مستقیم یا نورپردازی پنهان در اطراف ستون ها، می توانید آن ها را درخشان کنید و جلوه ای ملایم و دلنشین به فضا ببخشید.

ترازبندی ستون ها با سایر عناصر

در چیدمان، توازن و ترازبندی بین ستون ها و سایر عناصر داخلی مهم است. مطمئن شوید که ستون ها با سایر عناصر مانند مبلمان، میزها، قاب های دیواری و سایر وسایل داخل خانه هماهنگی دارند.

استفاده از ستون ها به عنوان نقطه محوری

ستون ها می توانند به عنوان نقطه محوری داخلی خانه شما عمل نمایند. می توانید طراحی دیوارها، نورپردازی، مبلمان و سایر عناصر را طوری کنار هم قرار دهید که ستون ها به عنوان نقطه محوری و کانونی چیدمان خانه ستون دار به نظر برسند.

چگونه ستون وسط خانه را تزیین کنیم؟

ستون هایی که در فضای داخلی منزل وجود دارند به دودسته ستون های اصلی و تزیینی تقسیم می شوند. ستون های اصلی که به باربر معروف اند، به هیچ وجه قابل حذف و جابه جایی نیستند. نوع دیگر ستون های داخل خانه ستون های تزیینی هستند که ممکن است با نام ستون های دکوراتیو آن ها را بشناسید. این ستون ها به صورت پیش ساخته در بازار وجود دارند و تهیه آن ها بسیار راحت است.

این ستون ها می توانند نمای داخلی یک خانه را به طور کامل تغییر دهند برای همین چیدمان خانه ستون دار موضوعی است که بعضی از دکوراتیوها بسیار با آن به چالش برمی خورند.

ایده هایی برای تزیین ستون منزل

ایده های زیادی برای چیدمان خانه ستون دار وجود دارد که یکی از آن ها پوشاندن و تزیین ستون است. اگر شما بتوانید ستون های اصلی منزل را به زیبایی تزیین کنید، تغییرات مثبتی در دکوراسیون داخلی منزل کوچک یا بزرگ خود ایجاد می کنید.

تزیین ستون با گیاهان

ستون هایی که در وسط منزل قرار دارند می توانند بستر مناسبی برای ایجاد دیوار سبز باشند و شما می توانید به یاری این ستون ها دیوار سبز زیبایی را طراحی کنید و طراوت را برای دکوراسیون داخلی منزل به ارمغان بیاورید.

تزیین ستون با کناف

کناف به نوعی از صفحات روکش دار گچی گفته می گردد که دارای انعطاف پذیری و استحکام بالایی است. استفاده از کناف برای تزیین ستون یک موضوع بسیار رایج است. توجه داشته باشید که کناف ستون می تواند باعث ایجاد تغییرات مثبت در دیزاین داخلی منزل و چیدمان خانه ستون دار گردد. برای تزیین ستون می توانید از انواع طرح های گچ بری و سر ستون های شیک و … استفاده نمایید.

تزیین ستون به یاری رنگ آمیزی

یکی از ساده ترین روش ها برای تزیین ستون ها استفاده از رنگ های ساختمانی است. اگر دیوارهای خانه به یاری کاغذدیواری طرح دار پوشانده شده اند، بهتر است ستون هایی را که در فضای منزل وجود دارند به یاری رنگی زیبا رنگ آمیزی نمایید و جلوه زیبایی را به طراحی داخلی منزل ببخشید. بعلاوه می توانید رنگ ستون را از بین رنگ های موجود در کاغذدیواری انتخاب و هارمونی زیبایی را در بین دیوار و ستون ایجاد کنید.

تزیین ستون به یاری کاغذدیواری

کاغذدیواری از انواع متریال هایی است که امروزه برای پوشاندن دیوار های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. برای پوشاندن ستون وسط خانه و بهبود چیدمان خانه ستون دار به یاری کاغذدیواری می توانید از انواع طرح های سه بعدی و پوستری یا ساده استفاده نمایید.

تزیین ستون با دیوارکوب ها

یکی از قدیمی ترین و کاربردی ترین روش ها برای تزیین ستون استفاده از دیوارکوب ها و بشقاب های دیواری سنتی است. شما می توانید بشقاب هایی با رنگ دلخواه خود را تهیه نمایید و آن ها را روی ستون بزنید. از این مدل پوشاندن ستون می توانید در دکوراسیون های مدرن و کلاسیک بهره ببرید.

تزیین ستون با سنگ های طبیعی و آنتیک

یکی از برترین روش ها برای تزیین ستون استفاده از سنگ های طبیعی و آنتیک است. این سنگ ها می توانند جلوه ای خیره نماینده به منزل ببخشند. علاوه بر این سنگ های آنتیک باعث می شوند تا فضای خانه گرم و دلنشین تر به نظر برسد.

تزیین ستون به یاری آلومینیوم

تزیین ستون با ورق های آلومینیومی یکی از انواع تکنیک های جدیدی است که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد و باتوجه به اینکه طرح های به کاررفته روی ورق آلومینیوم برجسته یا فرورفته اند، ازاین رو مجذوب کنندهیت بصری خاصی ایجاد می نمایند. بعلاوه ورق های آلومینیومی نیمه مات اند و تا حدودی نور روی آن ها شکست دارد.

نورپردازی ستون

یکی از انواع ایده های کاربردی برای تزیین ستون های داخل خانه و چیدمان خانه ستون دار، نورپردازی است. شما می توانید سطح ستون ها را به یاری نور مخفی یا نور های مستقیم نورپردازی نمایید. این کار باعث می گردد تا ارتفاع منزل بلندتر به نظر برسد.

ایجاد کتابخانه به یاری ستون های وسط منزل

فضای بین دو ستون مکانی مناسب برای ایجاد کتابخانه است. می توانید بعد از ساخت کتابخانه در بین ستون ها از فضای کتابخانه برای قرار دادن لوازم دکوری و کتاب و … بهره ببرید.

نصب تلویزیون روی ستون وسط خانه

اغلب افراد تصور می نمایند که این ایده پیچیده است درحالی که شما می توانید به آسانی ستون وسط منزل را به مکانی برای نصب تلویزیون تبدیل کنید. به جای اینکه به ستون به چشم یک عنصر مزاحم نگاه کنید آن را به نقطه کانونی تبدیل کنید! برای چیدمان خانه ستون دار در این حالت بهتر است که مبلمان را روبه روی ستون بچینید و از تماشای تلویزیون لذت ببرید.

سخن آخر

چیدمان خانه با ستون ها می تواند به طراحی داخلی شیک و زیبایی منجر گردد. ستون ها به عنوان عناصر معماری، الگوهای زیبایی و سنتی را به فضا اضافه می نمایند. پس با چیدمان خانه ستون دار به روشی صحیح و اصولی می توانید مجذوب کنندهیت خانه خود را افزایش دهید.

منبع: پیام دلتا

به "مهم ترین نکات چیدمان خانه ستون دار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهم ترین نکات چیدمان خانه ستون دار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید