رکابزن المپیکی: برای ایران امتیاز آوردم اما پول بلیتم را هم ندادند، جوانترها به المپیک بروند

به گزارش وبلاگ اندورید، رکابزن المپیکی ایران گفت: چهارسال پیش هم گفتم با حضور در مسابقات آسیایی نمی توان در المپیک نتیجه گرفت و باید به مسابقات اروپایی برویم در غیر این صورت نتیجه از قبل تعیین است چه می گردد.

رکابزن المپیکی: برای ایران امتیاز آوردم اما پول بلیتم را هم ندادند، جوانترها به المپیک بروند

میر صمد پورسیدی در مصاحبه با وبلاگ اندورید درباره اینکه تا المپیک چه برنامه ریزی می توان انجام داد تا یک سهمیه دوچرخه سواری ایران در توکیو نتیجه بگیرد، اعلام کرد: تیم های باشگاهی بعد از المپیک 2016 فعالیت چندانی نداشتند و همین مسئله باعث شد تعدادی از رکابزنان کناره گیری نمایند و تعدادی دیگر که باقی ماندند نیز خیلی فعال نیستند. همین مسئله تاثیر خودش را روی سهمیه گذاشت و سه سهمیه المپیک ما تبدیل به یک سهمیه شده است. در داخل ایران هم فقط لیگ باقی مانده و با این شرایط نمی توان در المپیک با رکابزنانی که حداقل 10 مسابقه بین المللی در سال شرکت می نمایند، رقابت کرد.

او ادامه داد: البته در حال حاضر هم تنها تیم سپاهان خیلی فعال شده و در مسابقات بین المللی حضور پیدا می نماید که امیدوارم همین شرایط حفظ گردد تا رکابزنان روی فرم باشند. برای المپیک هم باید از همین رکابزنان تیم سپاهان و دو نفر دیگر که در تیم های چینی رکاب می زنند، یک نفر برای اعزام به المپیک انتخاب گردد. رکابزنی هم که می خواهد به المپیک برود باید این 9 ماه را در مسابقه باشد و این حداقل کاری است که می توان انجام داد.

پورسیدی در پاسخ به این پرسش که فکر می نماید فدراسیون از المپیک ریو تا توکیو برنامه ای داشته تا بتواند نتیجه بگیرد، تاکید نمود: این سوال را باید مسئولان پاسخ بدهند که برنامه ای داشته اند یا خیر و یا فقط اردو می گذارند تا نشان دهند فعالیتی اجرا شده است. همان چهارسال پیش گفتیم با حضوردر مسابقات آسیایی نمی توان با رکابزنان اروپایی رقابت کرد. باید در مسابقات قهرمانی دنیا و مسابقات اروپایی شرکت کنیم. حتی اگر در مسابقات اروپایی از دوچرخه هم پایین می آمدیم اشکالی نداشت اما در مقابل متوجه سطح خود می شدیم و رقابت با اروپایی ها را تجربه می کردیم اما چهار سال هیچ کاری انجام نمی گردد و بعد در المپیک در کنار رکابزنانی قرار می گیریم که سطح بالایی دارند و معلوم است نمی توان با آنها رقابت کرد.

او در پاسخ به این پرسش که به حضور دوباره در المپیک فکر می نمایدیا خیر، گفت: المپیک دیگر از من گذشته و باید جوان تر ها بروند. من یکبار به المپیک رفتم نقدها را هم شنیدم. اما بحث این است باید امکاناتی بدهند که نتیجه هم بخواهند. وقتی نه تجهیزات ورزشی داریم و نه مسابقه ای می رویم، نتیجه هم تعیین است چه می گردد. ورزشکار اگر می خواهد در حد المپیک آماده گردد باید حمایت اقتصادی گردد و خود ورزشکار به تنهایی نمی تواند این کار را انجام دهد.

پورسیدی در پاسخ به این پرسش که قرار است برای تیم سپاهان رکاب بزند، توضیح داد: بله احتمالش هست. من شش ماه در ویتنام بودم و در تورهای آماتوری رکاب زدم چون در ایران تیمی نبود و من هم می خواستم در چرخه مسابقات باشم. من در تور سینک کاراک اندونزی مقام سوم را به دست آوردم اما هزینه رفت و برگشت را خودم از جیبم پرداخت کردم در حالی که امتیازی که به دست آوردم برای ایران است اما آنقدر برای کشورم ارزش نداشتم که هزینه بلیت رفت و برگشت من را پرداخت نمایند. برای تیم ملی هم دوست دارم رکاب بزنم اما در اردو ها باید حداقل ها فراهم باشد نه اینکه هزینه لاستیک و بعضی وسایل دیگر را ما از جیب خودمان پرداخت کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رکابزن المپیکی: برای ایران امتیاز آوردم اما پول بلیتم را هم ندادند، جوانترها به المپیک بروند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکابزن المپیکی: برای ایران امتیاز آوردم اما پول بلیتم را هم ندادند، جوانترها به المپیک بروند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید