روزه سیستم ایمنی را تقویت می نماید، کرونا بهانه ای برای روزه نگرفتن است

به گزارش وبلاگ اندورید، اتحادیه دنیای علمای مسلمان با صدور بیانیه ای خاطرنشان کرد که روزه دریافت تاثیر منفی بر سیستم ایمنی بدن در سایه گسترش ویروس کرونا در دنیا ندارد.

روزه سیستم ایمنی را تقویت می نماید، کرونا بهانه ای برای روزه نگرفتن است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اندورید به نقل از القدس العربی، اتحادیه دنیای علمای مسلمان با صدور بیانیه ای خاطرنشان کرد که ویروس کرونا تأثیری بر روزه دریافت ندارد.

در این بیانیه آمده است: شرایط دنیا را در سایه گسترش ویروس کرونا رصد می کنیم به ویژه آنکه دنیا اسلام به استقبال ماه مبارک رمضان می رود.

در ادامه این بیانیه تاکید شده است: حرف و حدیث های نادرست در مورد روزه ماه رمضان در سایه گسترش ویروس کرونا افزایش یافته است به طوری که از این مسئله به عنوان بهانه ای برای روزه ندریافت استفاده می گردد.

در این بیانیه تاکید شده است: شبهه ای ایجاد شده در مورد اینکه ویروس کرونا بر سیستم ایمنی بدن در زمان روزه داری تأثیر می گذارد، اما باید گفت که روزه ماه رمضان از مهمترین ارکان اسلام است و جز وظایف فردی به شمار می رود مگر آنکه شخص مورد نظر بیمار، باردار، مسن و یا در سفر باشد.

در بیانیه اتحادیه علمای مسلمان آمده است: پژوهش های علمی از سوی دانشمندان مسلمان و غیر مسلمان نشان می دهد که روزه سیستم ایمنی بدن را ضعیف نمی کند بلکه برای آن مفید است.

این اتحادیه از دولت های عربی و اسلامی خواست دست به آشتی فراگیر و توقف درگیری ها به ویژه در ماه مبارک رمضان و کنار گذاشتن اختلافات بزنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "روزه سیستم ایمنی را تقویت می نماید، کرونا بهانه ای برای روزه نگرفتن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزه سیستم ایمنی را تقویت می نماید، کرونا بهانه ای برای روزه نگرفتن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید