حمله باج افزاری 50 میلیون دلاری به ایسر

به گزارش وبلاگ اندورید به نقل از انگجت، حمله یادشده توسط گروه باج افزاری رویل صورت گرفته و آنها از این شرکت تایوانی 50 میلیون دلار باج طلب کرده اند تا از قفل کردن اطلاعات آن دست بردارند.

حمله باج افزاری 50 میلیون دلاری به ایسر

این بزرگترین و بی سابقه ترین حمله باج افزاری به یک شرکت تجاری بزرگ در جهان است. شرکت ایسر در سه ماهه چهارم سال 2020 سه میلیارد دلار درآمد داشته است.

گروه رویل عامل حمله باج افزاری به شرکت تراولکس در سال 2020 نیز بوده و در آن زمان 6 میلیون دلار باج از آن طلب کرده بود. اعضای این گروه برای اثبات ادعای خود تصاویری از اطلاعات مسروقه از ایسر را نیز در بخش تاریک وب به اشتراک گذاشته اند.

آنان تا 28 مارس یعنی هشت روز دیگر به ایسر مهلت داده اند تا باج درخواستی را بپردازد و در غیر این صورت باید منتظر افشای اطلاعات حساس مسروقه در وب باشد. باج افزار نویسان همچنین به ایسر اطلاع داده اند که در صورت پرداخت باج تا روز چهارشنبه این هفته از 20 درصد تخفیف بهره مند خواهد شد.

ایسر از اطلاع رسانی دقیق در این زمینه خودداری کرده، اما وجود شرایط غیرعادی در برخی کشورهای محل فعالیت خود را تأیید کرده و افزوده که موضوع را به اطلاع پلیس و مقامات قضائی رسانده است. نقص امنیتی در مایکروسافت اکسچینج تا به حال مشکلاتی را برای برخی شرکت ها و مؤسسات دولتی در سراسر جهان ایجاد کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "حمله باج افزاری 50 میلیون دلاری به ایسر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله باج افزاری 50 میلیون دلاری به ایسر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید