جشنواره کن 2019 به آخر خط نزدیک شد، فاتح نخل طلا چه کسی خواهد بود؟

به گزارش وبلاگ اندورید، برندگان احتمالی هفتاد و دومین دوره جشنواره کن در بخش نخل طلای بهترین فیلم را بشناسید.

جشنواره کن 2019 به آخر خط نزدیک شد، فاتح نخل طلا چه کسی خواهد بود؟

به گزارش خبرنگار به نقل از ایندی وایر، جشنواره فیلم کن در تاریخ 25 مه (4 خرداد) به خاتمه می رسد و مراسم آن نیز از ساعت 20:15 به وقت کن آغاز خواهد شد.

این جشنواره از سال 1955 به بزرگترین فیلم سازان تاریخ از فرانس فورد کاپولا تا جین کامپیون جایزه نخل طلا اعطا کرده است.

جشنواره معتبر فیلم کن همانند اسکار یکی از سخت ترین جوایز برای پیش بینی است. در حالی که آکادمی اسکار از تعداد زیادی رای دهنده استفاده می کند و ماه ها قبل برای اجرای این جشنواره برنامه ریزی می کنند، جشنواره کن فیلم منتخب خود را تنها در ده روز به نمایش می گذارد که کارگردان ها و بازیگران برگزیده خود را معرفی می کند و شاهد نمایش دو یا سه فیلم در طول هر روز این جشنواره هستیم.

آلخاندرو ایناریتو امسال به عنوان رئیس هیئت مدیره این جشنواره به اولین فیلمسازی تبدیل شد که از آمریکای لاتین برای این پست انتخاب می شود و جایزه نخل طلا را به بهترین فیلم اهدا می کند.

برندگان نخل طلای کن توسط منتقدین ایندی وایر اولویت بندی شدند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

فیلم درد و افتخار اثر هنرمندانه آلمودوار به اندازه کافی در روز اکرانش مورد استقبال داوران و مخاطبان قرار گرفت و به همین خاطر حداقل تا کنون این فیلم محتمل ترین گزینه برای دریافت جایزه نخل طلا درد و افتخار است. پدرو آلمودوار در سال 1999 جایزه بهترین کارگردان را برای فیلم همه چیز درباره مادرم و در سال 2006 جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی را برای فیلم بازگشت از جشنواره فیلم کن دریافت کرده، اما تاکنون پیروز به نخل طلای بهترین فیلم نشده است و شاید این یک فرصت طلایی برای او باشد.

گزینه بعدی که برای دریافت نخل طلا پیش بینی می شود، فیلم سینمایی پارازیت به کارگردانی بونگ جو از کشور کره جنوبی است که در سال 2017 نیز با فیلم اوکجا در این بخش نامزد شده بود و حالا بعد از واکنش مثبت داوران به فیلم جدیدش به نظر می رسد شانس زیادی برای بردن نخل طلا داشته باشد. این فیلم داستان یک خانواده فقیر در شهرسئول را روایت می کند.

و اما فیلم روز و روزگاری در هالیوود محبوب ترین فیلم جشنواره کن امسال که تارانتینو را بعد از گذشت 25 سال از دریافت جایزه نخل طلا در جشنواره کن دوباره به این جشنواره رسانده است تا برای دریافت دوباره این جایزه رقابت کند. او دوبار با فیلم های ضد مرگ و حرامزاده های لعنتی در جشنواره کن حضور داشت، اما دست خالی فرانسه را ترک کرد البته احتمال می رود امسال برد پیت یا لئوناردو دیکاپریو در بخش بهترین بازیگر مرد نیز جایزه دریافت کنند.

منتقدین این سایت در رتبه های بعدی فیلم های دیگری از جمله تصویر یک زن بر روی آتش، بی نوایان، آتلانتیک را قرار دادند و شانس کمتری نسبت به باقی فیلم ها برای آن ها قائل شدند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "جشنواره کن 2019 به آخر خط نزدیک شد، فاتح نخل طلا چه کسی خواهد بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره کن 2019 به آخر خط نزدیک شد، فاتح نخل طلا چه کسی خواهد بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید