تیم ملی والیبال ایران 3 - سریلانکا 0 ، پیروزی آسان شاگردان کولاکوویچ در گام نخست

به گزارش وبلاگ اندورید، دیدار تیم های ملی والیبال ایران و سریلانکا با رجحان 3 بر صفر به سود شاگردان کولاکوویچ به پایان رسید.

تیم ملی والیبال ایران 3 - سریلانکا 0 ، پیروزی آسان شاگردان کولاکوویچ در گام نخست

به گزارش ن، تیم ها ملی والیبال ایران و سریلانکا امروز در نخستین دیدار شان در رقابت های قهرمانی آسیا از ساعت 18 و 30 دقیقه در سالن دوازده هزار نفری آزادی به مصاف یکدیگر رفتند. پیش از این بازی هم دو تیم دیگر این گروه یعنی قطر و استرالیا با هم بازی کردند که در خاتمه تیم استرالیا پیروز شد با نتیجه 3 -2 برنده این بازی باشد.

تیم ملی ایران در چند دوره اخیر این رقابت ها نمایش خوبی داشتند و با 2 قهرمانی، 2 نایب قهرمانی و یک عنوان سومی بخت اصلی این رقابت ها هستند.

ست نخست / ایران 25 - سریلانکا 15

بازیکنان ایران در ابتدای بازی را اسنفدیار، موذن، موسوی، قائمی و یلی تشکیل می دادند، نخستین امتیاز در این بازی هم برای ایران بود، اما در ادامه کار سریلانکا توانست نخستین امیتز را کسب کند. پس از این هم بازی پایاپای دنبال شد و نتیجه تا امتیاز سوم برابر بود. پس از آن تیم ایان بهتر از حریفش شد و با کسب چند امتیاز پیاپی توانست نخستین تیمی باشد که در این ست به امتیاز 8 می رسد.

هواداران هم در این میان یک صدا تیم ایران را تشویق می کردند و روحیه و انگیزه خوبی به بازیکنان داده بودند. تیم ملی والیبال سریلانکا در ادامه کار نمایش بهتری داشت و توانست فاصله اش را با ایرن کم کند، اما بازی و دفاع خوب از موسوی باعث شد تا اختلاف بیشتر شود و همین منجر شد تا هواداران این بازیکن را به شدت مورد تشویق قرار دهند.

بازی در ادامه هم پایاپای دنبال شد و در حالی که ایران با 4 امتیاز از حریفش پیش بود سریلانکا اختلاف را به حداقل رساند. در ادامه، اما باز هم ایرانی ها بهتر بودند و نخستین تیمی بودند که به امتیاز 16 رسیدند.

از جمله حواشی جالب این ست می توان به تشویق بازیکنان، داورزنی و داوری اشاره کرد. تیم ملی والیبال ایارن در نهایت 25 - 15 برنده این کوارتر شد.

ست دوم / ایران 25 - سریلانکا 17

نخستین امتیاز این ست هم برای ایران بود. اما سریلانکایی ها در ادامه بهتر شدند و توانستند برای نخستین بار در این بازی از ایران پیشی بگیرند البته این فزونی برای لحظاتی بیشتر دوام نیاورد و دوباره این بازیکنان ایرانی بودند که از حریف نه چندان مطرحشان جلو افتادند. این اتفاق در رالی جذاب که نزدیک به 30 ثانیه زمان برد رخ داد و شاگردان کولاکوویچ 3 -2 جلو افتادند.

سریلانکایی ها هم در ادامه نمایش خوبی داشتند و تا امتیاز 5 با ایران برابر بودند با این حال بازیکنان ایرانی توانستند به راحتی از حریفشان پیشی بگیرند و نخستین تیمی باشند که در این ست هم به امتیاز هشتم می رسند.

حریف ایران، اما بازهم به خوبی بازی کرد و اختلاف را کم تر کرد، اما این تلاش برای رسیدن به تیم ایران کافی نبود بازهم این شاگردان کولاکوویچ بودند که خیلی زود به امتیاز 16 رسیدند. بازیکنان کشورمان در ادامهم بازی خوبی به نمایش گذاشتند و توانستند با نتیجه برنده این ست باشند.

از حواشی جالب این ست می توان به طولان بودن زمان نسبی ویدئو چک ها اشاره کرد.

ست سوم /

تیم ملی والیبال کشورمان در این ست هم نخستین تیمی بود که به امتیاز اول دست یافت اما در وضعیتی مشابه با ست قبل سریلانکا 2 -1 پیش افتاد این فزونی بازهم باقی نماند و آن ها طی چند حمله بازیکنان ایرانی جریان بازی را تا حدودی از دست دادند و 6 - 3 عقب افتادند. تیم ایران بازهم به راحتی به امتیاز هشتم رسید و در ادامه هم به همین روند خوبشان ادامه دادند.

شاگردان کولاکوویچ در ادامه با ضربات خوب و محکم در زمین حریف و همچنین دفاع مستحکم امتیاز گیری کردند و بازهم نخستین تیمی بودند که به امتیاز شانزدهم در این ست رسیدند.

ست سوم / ایران 25 - سریلانکا 23

ادامه بازی در حالی دنبال شد که کمتر کسی انتظار داشت سریلانکایی ها به راحتی امتیاز بگیرند ، آن ها حتی از ایران هم در امتیاز 23 پیش افتادند اما در خاتمه تیم ایران 25-23 برنده این ست شد و در مجموع این دیدار را با نتیجه 3 بر صفر به سود خود به خاتمه رساند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تیم ملی والیبال ایران 3 - سریلانکا 0 ، پیروزی آسان شاگردان کولاکوویچ در گام نخست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم ملی والیبال ایران 3 - سریلانکا 0 ، پیروزی آسان شاگردان کولاکوویچ در گام نخست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید