تیموریان: دوست دارم به استقلال برگردم و با پیراهن این تیم خداحافظی کنم، کارنامه استرا نشان می دهد مربی بزرگی است

به گزارش وبلاگ اندورید، بانوان ایرانی فوتبالدوست هستند و دوست دارند تیم کشورشان را تشویق نمایند. امیدوارم تماشاگران ما کمی مسئولیت پذیرتر باشند و خودشان را کنترل نمایند تا بانوان راحت تر به استادیوم بیایند.

تیموریان: دوست دارم به استقلال برگردم و با پیراهن این تیم خداحافظی کنم، کارنامه استرا نشان می دهد مربی بزرگی است

آندرانیک تیموریان، بازیکن سابق تیم ملی و استقلال امیدوار است استراماچونی بتواند در ادامه فصل به نتایج مناسبی دست یابد.

به گزارش ایلنا، هافبک سابق تیم ملی و باشگاه استقلال که مدتی است از فوتبال دور است، از انگیزه اش برای بازگشت خبر می دهد. او که سابقه حضور در استقلال را در کارنامه دارد، معتقد است با یک باخت نمی توان عیار مارک ویلموتس را سنجید و این مربی احتیاج به زمان دارد. تیموریان از شرایط این روزهای استقلال سخن گفت و پیش بینی کرد قهرمان لیگ علیرغم عملکرد نامناسب استقلال و پرسپولیس و همچنین روزهای خوبی که تراکتور و سپاهان پشت سر می گذارند، همچنان نامعین است و احتیاج به زمان بیشتری برای معین شدن چهره مدعیان دارد.

در مورد آخرین شرایط خودت صحبت کنید؟

تمرینات اختصاصی را پشت سر می گذارم. با محمدرضا مولایی بدنسازم به صورت اختصاصی به تمرین می پردازم و منتظر نیم فصل هستم. امیدوارم برایم اتفاقات خوبی رقم بخورد.

از جایی پیشنهادی برایت آمده است؟

از لیگ یک و دو تیم لیگ رجحان پیشنهاداتی داشتم اما بعد از مشورتی که کردم صلاح دیدم تا نیم فصل دست نگه دارم.

دوست نداری به استقلال بازگردی؟

بالاخره هر بازیکنی دوست دارد به تیم قبلی خود بازگردد. من هم دوست دارم شرایط برایم فراهم گردد و به تیم سابقم استقلال بازگردم.

پس حتما به خداحافظی با پیراهن استقلال هم فکر می کنی؟

بالاخره استقلال تیم من بوده. چند بار به این تیم رفته و آمده ام مثل بقیه بازیکنان با این تیم عنوان قهرمانی کسب کردم. خاطرات تلخ و شیرین داشته ام و دوست دارم با پیراهن استقلال این اتفاق برایم بیفتد.

عملکرد استقلال در شش هفته ابتدایی لیگ خوب نبوده است. تو هم با این موضوع موافق هستی؟

به هر حال یک مربی تازه به این تیم آمده و احتیاج به زمان دارد تا با جو فوتبال ایران آشنا گردد. در این بین این را هم در نظر بگیرید که نزدیک به 15 بازیکن استقلال عوض شده اند و این تیم اگر هماهنگ تر گردد نتایج بهتری هم برایش رقم خواهد خورد. البته استقلال در چند پست نقاط ضعفی دارد که باید رفع گردد.

استقلال را مدعی قهرمانی می دانی؟

باید چند هفته دیگر منتظر ماند تا معین گردد که استقلال می تواند قهرمان گردد یا خیر. البته در این لیگ نابسامان ما هر اتفاقی ممکن است بیفتد.

عملکرد استراماچونی در این هفته ها خوب بوده است؟

کارنامه او نشان می دهد که مربی بزرگی است اما فوتبال اروپا تا آسیا خیلی با هم متفاوت است. او یک مربی بزرگ بوده که بستر را باید برایش فراهم نمایند. من سالها در فوتبال اروپا بازی نموده ام. خواسته های یک مربی از بازیکن در اروپا تا آسیا خیلی با هم متفاوت است. در ایران باید بازیکنان فعل خواستن را صرف نمایند تا موفقیت حاصل گردد.

اینکه این روزها می گویند استقلال بزرگتر ندارد. شما هم این موضوع را احساس می کنید؟

نسل بازیکنان در حال عوض شدن است. قبل از ما بازیکنان دیگر بودند و بعد از ما هم جدیدترها اضافه شدند. به نظر من اصلا کلمه قشنگی نیست که می گویند تیم بزرگتر ندارد. بازیکن باید بازی کند، تجربه کسب کند تا پخته گردد و تا چنین اتفاقی نیفتد که بازیکن بزرگ نمی گردد. البته ما فوتبالیست خیلی کم داریم.

با کدامیک از بازیکنان استقلال در ارتباط هستی؟

با وریا که در تیم ملی همبازی بودیم. داریوش هم که در گذشته در چند مقطع در تیم ملی حضور داشت. وقت داشته باشیم و همدیگی را ببینیم نقطه نظراتمان را به هم منتقل می کنیم.

یکی از بازیکنانی بودی که با وجود داشتن طلب سنگین از استقلال دو بار به این تیم تخفیف دادی.

همواره بین من و استقلال وجود داشته است. البته خیلی از بازیکنان دیگر هم تخفیف دادند و فقط من نبودم. تیمی که من از پایه ها در آن حضور دارم دوست نداشتم از آسیا حذف می شد و طرفداران دلخور می شدند.

عملکرد ویلموتس در مدتی که آمده خوب بوده است؟

به هر حال ما هشت سال با کارلوس کی روش کار کردیم و راندمانمان هم معین است. ویلموتس تازه آمده و تا بخواهد سیستم خودش را پیاده کند زمان می برد و گذشت زمان هم ثابت خواهد نمود که انتخاب ویلموتس خوب بوده یا خیر. متاسفانه مردم ایران احساساتی هستند؛ با اولین برد راضی و با اولین باخت ناراحت می شوند. به نظر من بازیهای محبت آمیز، ملی و رسمی یک بحث است و بازیهای جام متلها و جام جهانی یک بحث دیگر.

بالاخره بانوان هم پای شان به استادیوم آزادی باز شد.

بالاخره باید روزی این اتفاق رخ می داد. بانوان ایرانی فوتبالدوست هستند و دوست دارند تیم کشورشان را تشویق نمایند. امیدوارم تماشاگران ما کمی مسئولیت پذیرتر باشند و خودشان را کنترل نمایند تا بانوان راحت تر به استادیوم بیایند.

به نظرت در بازیهای لیگ هم باید بانوان به استادیوم بیایند؟

وقتی در بازیهای ملی این اتفاق می افتد چه اشکالی دارد که در بازیهای باشگاهی هم بانوان به استادیوم بیایند.

منبع: عصر ایران

به "تیموریان: دوست دارم به استقلال برگردم و با پیراهن این تیم خداحافظی کنم، کارنامه استرا نشان می دهد مربی بزرگی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیموریان: دوست دارم به استقلال برگردم و با پیراهن این تیم خداحافظی کنم، کارنامه استرا نشان می دهد مربی بزرگی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید