تغییر مواضع بسیار؛ حکایت این روزهای حکمتیار در افغانستان

به گزارش وبلاگ اندورید، رهبر حزب اسلامی در افغانستان که پیش از این مدعی پیروزی در انتخابات شده بود با چرخش کامل از این موضع گفت که انتخابات در دور نخست پبروزی ندارد و به احتمال زیاد به دور دوم کشیده خواهد شد.

تغییر مواضع بسیار؛ حکایت این روزهای حکمتیار در افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ اندورید، گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی و تیم انتخاباتی صلح و عدالت اسلامی افغانستان که تنها یک روز پس از برگزاری انتخابات خود را پیروز خوانده بود در یک برنامه تلویزیونی گفت که دور نخست انتخابات احتمالاً پیروزی نداشته باشد و سرنوشت انتخابات در دور دوم تعیین خواهد شد.

حکمتیار به آریانا نیوز گفت که اگر آرای بیومتریک مورد شمارش قرار گیرد و دیگر آرا باطل اعلام گردد تیم انتخاباتی صلح و عدالت اسلامی پیشتاز انتخابات خواهد بود و پس از آن تیم های ثبات و همگرایی و دولت ساز در رده های دوم و سوم قرار می گیرند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در ادامه نیز اولویت دادن انتخابات نسبت به صلح را نامعقول دانست و در حالی که پیش از این نیز نظام افغانستان را غیراسلامی خوانده بود، اضافه کرد که با ایجاد دولت موقت در این کشور موافق است.

وی در رابطه با توقف گفت وگوهای آمریکا و طالبان نیز گفت که براساس اطلاعاتی که دارد این مذاکرات از سر گرفته خواهد شد.

رهبر حزب اسلامی که چند روز پیش از برگزاری انتخابات نیز زمزمه های ایجاد ناامنی را شروع نموده بود در این برنامه تلویزیونی از دیگر نامزدان خواست تا به رأی مردم تمکین نمایند.

حکمتیار در سالهای اخیر همیشه مواضع خود را در مدت کوتاهی درباره مسائل مختلف افغانستان تغییر داده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تغییر مواضع بسیار؛ حکایت این روزهای حکمتیار در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر مواضع بسیار؛ حکایت این روزهای حکمتیار در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید