بسته تشویقی ایران برای پرواز های عبوری

به گزارش وبلاگ اندورید، مدیر کل دفتر بازرگانی و سرمایه گذاری شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران می گوید: قصد داریم با تهیه بسته های تشویقی، انگیزه شرکت های هواپیمایی خارجی برای استفاده از آسمان ایران را بیشتر کنیم؛ شرکت هایی که جزو هشت شرکت نخست در سبد درآمدی ایران از پروازهای عبوری هستند، از بسته های تشویقی بهره مند می شوند.

بسته تشویقی ایران برای پرواز های عبوری

به گزارش ایرنا، مدیرکل دفتر بازرگانی و سرمایه گذاری شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: آیین نامه اجرایی ماده 63 قانون وصول بعضی از درآمد های دولت و مصرف آن در موارد مشخص به عنوان بخشی از درآمد های شرکت فرودگاه ها و ناوبری ایران یک طرح پیشنهادی است که پس از آنالیز های کارشناسانه در کمیسیون مالی دولت جهت تصویب به هیات محترم دولت ارایه و پس ازتصویب وجاهت قانونی و اجرایی داشته وبه رقابتی شدن جهت های پرواز های عبوری منجر خواهد شد.

ناصر آقایی با اشاره به اینکه موضوع ایین نامه اصلاحی کاهش تعرفه پرواز های عبوری از آسمان ایران مطرح نیست و خبر های منتشر شده در این باره نیز برداشت نادرست از متن ایین نامه اصلاحی است اظهار کرد: شرایط به وجود آمده برای صنعت هوانوردی دنیا در دوران گسترش ویروس کرونا، موضوعی نیست که بر کسی پوشیده باشد و ویروس کووید 19 تاثیرات زیادی را بر تمامی جنبه های این صنعت در دنیا و ایران گذاشته است. یکی از این تاثیرات، کاهش چشمگیر پرواز های عبوری در سراسر دنیا از جمله آسمان کشورمان بوده است که همچنان ادامه دارد. |

وی اضافه نمود: با توجه به آنالیز های کارشناسی اجرا شده، آیین نامه جدید پیشنهادی مشخص درآمد های شرکت فرودگاه ها و ناوبری ایران، از سوی وزارت راه و شهرسازی به دولت تدبیر و امید ارائه شد تا پس از آنالیز و تایید در کمیسیون مالی و تصویب در هیات محترم دولت، فضا را برای پرواز های عبوری از آسمان ایران جذاب تر و با کشور های همسایه قابل رقابت می نماید.

پرواز های عبوری

مدیرکل دفتر بازرگانی و سرمایه گذاری شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان این که ما موظفیم در چارچوب فضای رقابتی با کشور های همسایه، ترافیک پرواز های عبوری از فضای کشورمان را افزایش دهیم اضافه نمود: ما قصد داریم با تهیه بسته های تشویقی، انگیزه و رغبت شرکت های هواپیمایی خارجی برای استفاده از فضای ایران را بیشتر سازیم و این به معنای کاهش تعرفه پرواز های عبوری نیست. در گام نخست، شرکت هایی که جزو هشت شرکت اول در سبد درآمدی ما از پرواز های عبوری هستند، از بسته های تشویقی بهره مند می شوند. دسته دوم نیز شرکت های هواپیمایی خارجی هستند که میزان بهره مندی خودشان از فضای ایران را حدود 20 درصد افزایش می دهند. در این صورت، متناسب با این درصد افزایش، از تخفیف های در نظر گرفته شده توسط شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران برخوردار خواهند شد.

دسته سوم هم شرکت های هواپیمایی خارجی هستند که سعی در حفظ میزان استفاده از فضای ایران را دارند و ما نیز به آن ها یاری می کنیم تا حتی بتوانند این میزان را افزایش دهند. این یک واقعیت علمی و گریزناپذیر است که ما باید با کشور های همسایه در زمینه جذب پرواز های عبوری رقابت کنیم و انجام بازاریابی علمی فقط محدود به درآمد های غیرهوانوردی شرکت نمی گردد و چنین نگاهی باید به درآمد های هوانوردی نیز اعمال گردد. ما باید ضمن حفظ مشتریان فعلی، آن ها را به استفاده بیشتر از فضای ایران تشویق کنیم و سایر شرکت ها را نیز در این جهت قرار دهیم. پس اساسا آیین نامه پیشنهادی مشخص درآمد های شرکت فرودگاه ها و ناوبری ایران، به معنای کاهش تعرفه پرواز های عبوری نیست.

لازم به ذکر است، به تازگی یکی از خبرگزاری های کشورمان از تهیه و ارائه آیین نامه پیشنهادی مشخص درآمد های شرکت فرودگاه ها و ناوبری ایران به دولت خبر داده و در یک نتیجه گیری غیرکارشناسانه، از کاهش تعرفه پرواز های عبوری از آسمان ایران سخن گفته است!

منبع: فرارو

به "بسته تشویقی ایران برای پرواز های عبوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسته تشویقی ایران برای پرواز های عبوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید