آنالیز حقوقی شکایت النصر از پرسپولیس در کمیته استیناف AFC

به گزارش وبلاگ اندورید، باشگاه النصر عربستان بعد از باخت در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا به پرسپولیس ایران، به بهانه استفاده غیر مجاز پرسپولیس از بازیکنان جدید خود به کمیته انضباطی و اخلاق کنفدراسیون آسیا شکایت کرد. این کمیته شکایت النصر را وارد ندانست و تیم سعودی اعلام نمود به کمیته استیناف AFC برای دادخواهی شکایت می نماید.

آنالیز حقوقی شکایت النصر از پرسپولیس در کمیته استیناف AFC

از روز آدینه تعدادی از سایت های خبری در عربستان و امارات اعلام کردند کمیته استیناف کنفدراسیون آسیا شکایت النصر را رد و رای کمیته انضباطی AFC را تایید نموده است؛ هرچند که کنفدراسیون فوتبال آسیا تا به امروز خبری به صورت رسمی اعلام ننموده است.

پیروز میرحیدری کارشناس حقوق ورزش درباره این پرونده به وبلاگ اندورید، گفت: لغتی که در رای کمیته انضباطی AFC برای پرونده به کار رفته ، کلمه dismissed است که در هنگام وارد بودن بعضی از ایرادات شکلی به دادخواست و شکواییه خواستار استفاده می گردد. در واقع اگر کمیته انضباطی AFC شکایت را به صورت ماهیتی رد می نمود از کلمه reject و یا بعضی کلمات دیگر استفاده می کرد.

میرحیدری اضافه کرد: چون در خصوص دلیل صدور این قرار اظهار نظری از جانب AFC، باشگاه النصر و باشگاه پرسپولیس نشده است نمی توان در خصوص دلیل این تصمیمم اظهار نظر کرد ولی ممکن است باشگاه عربستانی در فرصت قانونی برای شکایت اقدام ننموده و یا مبلغ لازم برای طرح شکایت را به حساب AFC واریز ننموده باشد. اگر خیلی ساده بخواهیم بیان کنیم این دست ایرادات و نظایر آن باعث می گردد که چنین قراری توسط مرجع رسیدگی کننده صادر گردد.

این کارشناس حقوق ورزش در ادامه تاکید نمود: باشگاه النصر باید در کمیته استیناف ثابت کند که شرایط شکلی را در شکایت خود به کمیته انضباطی AFC رعایت نموده است که البته این کار بسیار سختی است و بنابراین می توان حدس زد که به احتمال زیاد رای کمیته انضباطی در مرحله استیناف هم تایید گردد. البته این دلیل نمی گردد که از نظر ماهوی، النصر را محق ندانیم چون اساساً دعوا به دلیل عدم رعایت بعضی از اصول و مقررات با ایراد شکلی روبرو شده است و از لحاظ ماهیتی مورد رسیدگی قرار نگرفته است.

میرحیدری در خاتمه گفت: اظهار نظر در خصوص ماهیت دعوا منوط به مشاهده دلایل و مستندات باشگاه النصر است. البته باید توجه داشت طرح دعوای استفاده از بازیکن غیر مجاز توسط تیم پرسپولیس و رسیدگی به آن بر اساس ماده 59 مقررات لیگ قهرمانان آسیا موعد زمانی محدودی دارد و باشگاه النصر فرصت برطرف نقص و طرح مجدد دعوا بر اساس این ماده را از دست داده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آنالیز حقوقی شکایت النصر از پرسپولیس در کمیته استیناف AFC" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز حقوقی شکایت النصر از پرسپولیس در کمیته استیناف AFC"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید