امکان تغییر تاریخ برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل به دلیل کرونا

به گزارش وبلاگ اندورید، به زودی کشورهای عضو سازمان ملل دربارۀ احتمال تغییر زمان برگزاری گردهمایی سالانه رهبران جهان تصمیم گیری خواهند کرد.

امکان تغییر تاریخ برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل به دلیل کرونا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اندورید به نقل از یورونیوز، تیجانی محمد باندی، رئیس مجمع عمومی سازمان ملل می گوید که به زودی 193 کشور عضو این سازمان دربارۀ احتمال تغییر زمان برگزاری گردهمایی سالانه رهبران جهان تصمیم گیری خواهند کرد.

اگرچه بر اساس قطعنامۀ مصوب 14 ژوئن 2019 توسط کشورهای عضو سازمان ملل، تاریخ برگزاری هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی این سازمان برای 21 سپتامبر 2020 تعیین شده، اما شیوع کرونا ممکن است تاریخ برگزاری این نشست را عقب بیندازد.

تیجانی محمد باندی در گفتگو با آسوشیتدپرس اعلام کرد که رهبران جهان ماه آینده در این باره تصمیم گیری خواهند کرد، اما از آنجا که تا کنون در این باره بحث جدی انجام نشده است، تا زمان اخذ تصمیم جدید، تاریخ اعلام شده پیشین همچنان معتبر است.

شیوع کرونا باعث شده است که رویدادهای بین المللی زیادی لغو شوند یا زمان برگزاری آنها به تاریخ دیگری موکول شود؛ از جمله نشست سازمان ملل برای بررسی پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای که قرار بود در ماه آوریل برگزار شود و دو رویداد مهم به میزبانی مکزیکوسیتی و پاریس در ماه های مه و ژوئیه برای برای بزرگداشت بیست و پنجمین سالگرد کنفرانس زنان پکن که منجر به تصویب یک نقشه راه 150 صفحه ای برای دستیابی به برابری جنسیتی شد.

رئیس مجمع عمومی سازمان ملل در جریان این مصاحبه از احتمال تغییر زمان برگزاری رویدادهای بیشتری توسط سازمان ملل خبر داد؛ از جمله مراسم بزرگداشت 75 سالگی انتها جنگ جهانی دوم که قرار است روز 6 ماه مه برگزار شود.

او همچنین با اشاره به اهمیت همبستگی بین المللی برای مبارزه با ویروس کرونا گفت که در چنین شرایطی کمک به کشورهای فقیر برای مقابله با این ویروس باید به یک ضرورت اخلاقی تبدیل شود و از دولت ها خواست تا سخاوتمندانه در این زمینه قدم بردارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "امکان تغییر تاریخ برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل به دلیل کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان تغییر تاریخ برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل به دلیل کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید