افشاگری زنان عربستانی از آزار جنسی ، هشتگی که داغ شد

به گزارش وبلاگ اندورید، شمار زیادی از زنان در عربستان با استفاده از رسانه های اجتماعی به بیان آزارهای جنسی که بر آنها تحمیل شده، پرداختند.

افشاگری زنان عربستانی از آزار جنسی ، هشتگی که داغ شد

به گزارش وبلاگ اندورید به نقل از میزان؛ صدها زن در عربستان سعودی در شبکه های اجتماعی تجربه های خود را از آزار جنسی توسط مردها به اشتراک گذاشته اند.

خبرگزاری رویترز در گزارشی ضمن آنالیز این موضوع نوشته است که صدها زن در عربستان سعودی با استفاده از هشتگ Why-I-didnt-report-it (چرا من آن را گزارش ندادم) آزار جنسی علیه خود را بیان نموده اند.

این زنان با داغ کردن این هشتگ، از آزارهای جنسی که در خانه و یا در اجتماع با آن روبرو شده و از ترس مجازات و یا شرم آن را به مقام ها گزارش نداده اند، می گویند.

مقام های عربستان سعودی مدعی هستند که خشونت خانگی و آزار جنسی علیه زنان را غیرقانونی اعلام نموده اند اما گزارش ها نشان می دهد زنانی که این آزارها را گزارش داده اند با کمپین هایی در رسانه های اجتماعی روبرو شده و مورد سرزنش قرار گرفته اند.

یکی از زنان سعودی در این باره می گوید دوستان من زمانی که آزارهای جنسی را گزارش دادند مجازات شده و آسیب های بیشتری را متحمل شدند؛ من سکوت را انتخاب کردم.

یکی دیگر از کاربران در توییتر می گوید پدرش او را مورد ضرب و شتم قرار داده و از خانه بیرون انداخته است اما زمانی که او این موضوع را گزارش داده، دستگیر شده است.

بسیاری از زنان سعودی نیز می گویند که از صحبت کردن در این باره بیم دارند به خصوص زمانی که فرد آزار دهنده یکی از اعضای خانواده است.

یکی دیگر از زنان نوشته من زمانی که گزارش دادم پلیس من را متقاعد کرد تا از دنبال کردن این موضوع خودداری کنم؛ در حالی که فرد آزار دهنده در حضور آنها نشسته بود.

علاوه بر سرکوب گسترده مخالفان، بسیاری از فعالان حقوق زنان در عربستان نیز بازداشت و سرکوب شده و مورد شکنجه یا آزار جنسی در زندان ها قرار گرفته اند.

منبع: همشهری آنلاین

به "افشاگری زنان عربستانی از آزار جنسی ، هشتگی که داغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری زنان عربستانی از آزار جنسی ، هشتگی که داغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید