کشف 5 هزار خودروی بدون پلاک در کشور، تاکسیرانی در خصوص تاکسی های بدون پلاک پاسخگو باشد

به گزارش وبلاگ اندورید، رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با اشاره به کشف تاکسی های بدون پلاک در پارکینگ ها گفت: سازمان تاکسیرانی باید جوابگوی این پرسش باشد که چرا این خودروها در بازار عرضه نشده است.

کشف 5 هزار خودروی بدون پلاک در کشور، تاکسیرانی در خصوص تاکسی های بدون پلاک پاسخگو باشد

به گزارش وبلاگ اندورید از فارس، سردار محمدرضا مقیمی در گفت وگوی تلویزیونی برنامه صبح بخیر ایران در رابطه با اقدامات ناجا در خصوص کشف خودروهای بدون پلاک و پارکینگ های غیرمجاز نگهداری این خودروها، گفت: در بحث کشفیات حدود 2 ماه از آغاز عملیات میدانی ما می گذرد و در این مدت 16 استان به صورت مستقیم تحت رصد پلیس قرار گرفته است.

وی اضافه نمود: در این مدت بالغ بر 5 هزار خودرو ظن به احتکار در استان های تهران، فارس، اصفهان، البرز و... کشف شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با بیان اینکه برخی از خودروهای کشف شده تک مالکی هستند، شرح داد: 300 خودرو کشف شده بدون پلاک تک مالکی هستند و هفته گذشته مالکان شان با ارائه مدارک شناسایی و اسناد خودروها، آنها را تحویل گرفتند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در بحث مالکیت اموال، نگهداری کالاها برعهده شخص مالک است و اینکه این فرد چگونه قصد نگهداری اموال خود را دارد، جرم نیست لذا بحث ظن به احتکار در رابطه با خودروهای بدون پلاک به وجود می آید و در پی آن، این خودروها توقیف و پرونده شان تحت رسیدگی مراجع ذیصلاح قرار می گیرد.

سردار مقیمی با اشاره به کشف تاکسی های بدون پلاک در پارکینگ ها و عدم عرضه آن ها در بازار، اظهار کرد: در گذشته مشاهده شد 500 تاکسی عرضه شده به بازار نیامد و از طرفی جامعه نیاز مبرم به تاکسی و استفاده از ظرفیت تاکسیرانی داشت که بنا به دلایلی از عرضه این کالا در جامعه خودداری شد.

وی شرح داد: در خصوص عدم عرضه تاکسی ها و توزیع آن در بازار، باید سازمان تاکسیرانی پاسخگو این پرسش باشد که چرا این خودروها در بازار عرضه نشد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با بیان اینکه در نگهداری خودروهای بدون پلاک در اماکن، تنوع مکانی مشاهده شد، گفت: برخی از خودروهای مکشوفه در مجتمع های مسکونی نگهداری شده بودند و آنها بعضا در طبقات پارکینگ های این مجتمع ها پارک شده بودند.

وی اضافه نمود: برخی خودروها نیز در شرکت های خصوصی پارک شده و یا در محیطی که هیچ شباهتی به پارکینگ نداشتند، نگهداری شده بودند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه در بحث تحویل و فروش خودرو باید نظارت دقیق بر عرضه آن وجود داشته باشد، بیان داشت: سازمان ها و حوزه های نظارتی باید بر نحوه چگونگی عرضه خودرو و تحویل آن به خریداران نظارت دقیق داشته باشند تا این کالا به دست مصرف کننده واقعی برسد و بر تحویل آن به متقاضیان تعیین تکلیف صورت بگیرد.

سردار مقیمی شرح داد: در مراحل توزیع خودرو مشکل وجود دارد، باید پس از خرید خودرو بلافاصله پلاک گذاری آن صورت بگیرد و هموطنان برای پلاک گذاری تعلل نکنند.

وی اضافه نمود: برخی از هموطنان پس از خرید خودرو و تحویل آن در امر پلاک گذاری تعلل می کنند و خودروشان را در پارکینگ ها نگهداری می کنند و همین موضوع باعث پدید آمدن ظن به احتکار خودروی بدون پلاک می شود و از آن طرف نیز پلیس با مشاهده خودروهای بدون پلاک در پارکینگ ها برخورد خواهد کرد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با بیان اینکه در بحث برخورد با تخلفات عدم عرضه خودرو قاطعانه برخورد خواهیم کرد، تاکید کرد: در جلساتی که با دیگر مسؤولان مربوطه در بحث احتکار خودرو داشتیم، مقرر شد به صورت قاطع با این موضوع برخورد شود تا در آینده شاهد وقوع چنین تخلفی نباشیم، لذا همانگونه که مشاهده کردید در قرعه کشی خودروهای پیش فروش شده اخیر از تمام نهادهای مسؤول در این رابطه یک کننده رسمی حضور داشت و این قرعه کشی ها تحت رصد ارگان های نظارتی برگزار گشت.

منبع: جام جم آنلاین

به "کشف 5 هزار خودروی بدون پلاک در کشور، تاکسیرانی در خصوص تاکسی های بدون پلاک پاسخگو باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف 5 هزار خودروی بدون پلاک در کشور، تاکسیرانی در خصوص تاکسی های بدون پلاک پاسخگو باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید