کاهش وقوع زمین لرزه نسبت به سال گذشته

به گزارش وبلاگ اندورید، تهران (پانا) - دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به این که زمین لرزه های بزرگ تر از 2.5 ریشتر در 6 ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش پیدا نموده است از ارائه خدمات اسکان اضطراری به 4 هزار و 872 نفر از زلزله زدگان اطلاع داد.

کاهش وقوع زمین لرزه نسبت به سال گذشته

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، محمدحسن قوسیان مقدم با اشاره به امدادرسانی جمعیت هلال احمر به شهروندان زلزله زده گفت: در 6 ماه نخست امسال 1541 زمین لرزه بالای 2.5 ریشتر در کشور به وقوع پیوست که 74 زمین لرزه بالای 4 ریشتر قدرت داشتند. در این بازه زمانی بزرگ ترین زمین لرزه با قدرت 5.9 ریشتر در استان بوشهر رخ داد. با این وجود تعداد زمین لرزه های بالای 2.5 ریشتر 52 فقره کم تر نسبت به مدت مشابه سال قبل بود.

وی اضافه کرد: در زمین لرزه های اتفاق افتاده در 6 ماه نخست امسال به 5 هزار و 379 نفر امدادرسانی شد و 4 هزار و 872 نفر از آسیب دیدگان نیز اسکان اضطراری داده شدند. در این بازه زمانی ماموریت ها در حوزه زمین لرزه های بالای 4 ریشتر با ده درصد کاهش روبرو شده که ناشی از تبعات کم تر زمین لرزه ها بوده است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: در 6 ماه نخست امسال، 1202 دستگاه چادر، 153 تخته پتو، 224 تخته موکت، 95 شعله والور، 438 کیلوگرم نایلون پوششی، 1705 بسته غذایی و 1810 قوطی کنسرو در میان زلزله زدگان توزیع شد.

قوسیان مقدم با اشاره به کوشش شبانه روزی امدادگران و نجات گران جمعیت هلال احمر در خدمت رسانی به آسیب دیدگان از زلزله در شهرستان اندیکا که در هفتمین ماه از امسال رقم خورد، گفت: تا به امروز 2 هزار و 953 خانوار مورد ارزیابی تیم های جمعیت هلال احمر قرارگرفته اند که از این تعداد 2 هزار و 883 خانوار در حوزه استحفاظی شهرستان اندیکا و 70 خانوار در حوزه استحفاظی شهرستان ایذه هستند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر در خاتمه توضیح داد: 6 هزار و 172 نفر نیز امدادرسانی شده و اقلام موردنیاز زیستی، غذایی و بهداشتی دریافت نموده اند و کوشش ها تا برطرف کامل مسائل مردم این منطقه ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری پانا

به "کاهش وقوع زمین لرزه نسبت به سال گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش وقوع زمین لرزه نسبت به سال گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید