پالاوان، برترین جزیره جهان از دید گردشگران

به گزارش وبلاگ اندورید، پالاوان، جزیره ای است رویایی در کشور فیلیپین که اخیرا لقب برترین جزیره در سراسر جهان را کسب نموده است. همراه خبرنگاران باشید.

پالاوان، برترین جزیره جهان از دید گردشگران

کشور فیلیپین، سرزمینی است هزار جزیره با منظره های حیرت انگیز و فوق العاده از طبیعت که توانسته است در بین جهانگردان و علاقه مندان به طبیعت گردی، از محبوبیت فراوانی برخوردار گردد. سواحل متعدد این سرزمین آسیایی، همانند گوهری است درخشان که در مقابل بسیاری از سواحل مطرح و مشهور سراسر دنیا، قد برافراشته و با تمام زیبایی هایی که دارد، همانند رقیبی سرسخت و البته جسور، میزبان جمع بسیاری از جهانگردان است.

در بین تمامی سواحل این کشور و جزایر دنیا، جزیره زیبا و شگفت انگیز پالاوان توانسته است، مقام بهترین جزیره را از دید جهانگردان و افرادی که به آن سفر نموده اند، به خود اختصاص دهد. قطعا دلایل مختلفی برای این انتخاب وجود دارد که در این مقاله به بیان مهم ترین آن ها می پردازیم.

طبیعت بی نظیر و دست نخورده، ساحل سفید نقره ای و غواصی در سطح کلاس دنیای، جهانگردان و مسافران سراسر این کره خاکی را به حضور در این جزیره های پراکنده در فیلپین سوق می دهد. به گونه ای که زیباترین مکان روی زمین، لقبی است که علاقه مندان به جزیره گردی و عاشقان به طبیعت بکر و منحصربه فرد ساحلی، به پالاوان داده اند.

صخره ها و تخته سنگ های تشکیل شده از سنگ آهک، تصویری زیبا و مبهوت نماینده را ایجاد نموده است. درواقع می توان این تصاویر زیبا و رویایی را تجسمی از دنیایی غیر مادی و ماورای زمینی پنداشت که هنگام قرار گرفتن در کرانه تماشایی دریای فیروزه ای سواحل پالاوان، چشم هر جهانگرد و بیننده ای را به خود خیره می سازد. چشم انداز ای باورنکردی از زیبایی و شکوه سواحل سفید و نقره ای و ادغام آن با دریایی فیروزه رنگ که زیباییش، مسافران و گردشگر های بسیاری را مسحور خود نموده است. مکانی که بازتماشامایندگان با سفر به مجمع الجزایر فیلپین، می توانند شاهد آن باشند.

هر ساله، Travel + Leisure، برای اعطای جایزه بهترین ها در دنیا، از خوانندگان خود می خواهد که تجارب سفرهایی را که در سراسر دنیا کسب نموده اند با آن ها در میان گذاشته و نظرات خود را در خصوص بهترین شهرها، بهترین کشتی ها، خطوط هوایی که استفاده کرد ه اند (ایرلاین ها) و بسیاری دیگر، بیان نمایند. این نظرسنجی از سوی این سایت تحت عنوان World Best Award، صورت می گیرد و جمع زیادی از جهانگردان و گردشگر ها در آن شرکت می نمایند. خواننده ها نیز با توجه به فعالیت هایی که در طول سفر به مکان ها و جزایر مختلف انجام داده اند، منظره ها موجود در آن منطقه، جاذبه های طبیعی و سواحل مختلف، غذا و خوراکی های ارائه شده در هر منطقه، نوع برخورد مردم آن سرزمین یا به اصطلاح رفتار خودمانی و محبت آمیز آن ها، به مکان مورد نظر رای داده و آن را مورد سنجش و ارزشیابی قرار می دهند.

سواحل زیبا، آب های شفاف و زلال، منظره ها شگفت انگیز و منحصربه فرد و منطقه ها بکر و دست نخورده از مهم ترین دلایلی است که جزیره پالاوان را در نظر مسافران و جهانگردان، نسبت به سایر نقاط مختلف دنیا محبوب تر و برتر ساخته است. اما در این میان دلایل دیگری نیز وجود دارد که محبوبیت و خاص بودن این جزیره آسیایی را دو چندان نموده است.

پالاوان را می توان بهشتی برای پرندگان نامید. چرا که در این سرزمین، بیش از 600 گونه از انواع پرندگان همانند طاووس بومی پالاوان و پیتای سینه سرخ، در این جزیره زیبا و شگفت انگیز، زندگی می نمایند. اما یکی از منحصربه فردترین تماشای های پالاوان، رودخانه ای است زیرزمینی که جهانگردان بسیاری را مجذوب خود ساخته است. مسافران در پالاوان می توانند در حین سیاحت از نقاط مختلف این جزیره استثنایی، از طولانی ترین رودخانه های زیرزمینی و سرپوشیده دنیا به نام پورتو پرینسسا (Puerto Princesa) نیز تماشا نمایند.

پورتو پرینسسا یا پورتو پرنسس، رودخانه ای است که به علت زیبایی، منحصربه فرد بودن، قرارگیری آن در زیر زمین، طول بسیار آن و حضور گونه های گیاهی و جانواری مختلف در این رودخانه زیرزمینی، در لیست دنیای یونسکو، به ثبت رسیده است. این رودخانه در شهری به همین نام قرار گرفته و به پارک ملی پورتو پرنسس نیز شناخته می گردد. رود پورتو پرنسسا دارای طولی بالغ بر 8 کیلومتر و 200 متر است که که استان پالاوان را به شمال شرقی شهر پورتو، متصل می سازد.

همانگونه که بیان شد، مسقف بودن این رودخانه یکی دیگر از دلایل محبوبیت و معروفیت این رودخانه بزرگ و زیبای آسیایی است که از سنگ های آهکی تشکیل شده و همین امر سبب نفوذ آب از میان آن ها می گردد. حضور در این رودخانه زیرزمینی، زیبایی های شگفت انگیزی را برای بازتماشامایندگان به نمایش می گذارد که در نوع خود تحسین برانگیز است. آبشارهایی در مقدار های کوچک و بزرگ و نیز غارهایی در وسعت مختلف با اتصال به یکدیگر، راهی جهت آب های رودخانه ایجاد نموده است و همین امر، پورتو پرنسس را به یک رودخانه زیرزمینی مشهور ساخته است.

منبع: کجارو / travelandleisure.com

به "پالاوان، برترین جزیره جهان از دید گردشگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پالاوان، برترین جزیره جهان از دید گردشگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید