واکنش آژانس بین المللی انرژی اتمی به حادثه سایت هسته ای نطنز

به گزارش وبلاگ اندورید، آژانس بین المللی انرژی اتمی به وقوع حادثه در تاسیسات هسته ای نطنز واکنش نشان داد و خاطرنشان کرد که در حال آنالیز تأثیرات این حادثه بر پادمان های نظارتی آژانس است.

واکنش آژانس بین المللی انرژی اتمی به حادثه سایت هسته ای نطنز

به گزارش وبلاگ اندورید به نقل از مهر، آژانس بین المللی انرژی اتمی به وقوع حادثه در تأسیسات هسته ای نطنز واکنش نشان داد.

در این ارتباط، آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه ای اعلام نموده است که از گزارش ها درباره حادثه آتش سوزی در تأسیسات هسته ای نطنز باخبر است و در حال آنالیز تأثیرات این حادثه بر پادمان های نظارتی آژانس است.

این واکنش آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از آن اعلام شده است که بامداد امروز یک سوله در سایت هسته ای نطنز دچار حریق شد که عملیات اطفا با موفقیت در این سایت انجام شد.

همچنین بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی در تبادل نظر با شبکه خبر در خصوص حادثه اتفاق افتاده در تأسیسات غنی سازی نظنز، گفت: حادثه ای در سایت نطنز در بامداد امروز داشتیم که یکی از سوله های ما که در فضای باز است، دچار حادثه شد. وی ادامه داد: این سوله فاقد مواد هسته ای بوده و آلودگی هم وجود ندارد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی تاکید نمود: این نکته را نیز باید بیفزاییم که در حال حاضر در فرایند فراوری و غنی سازی اورانیوم هیچ گونه خللی وارد نشده و سایت ما به مانند گذشته در حال اجرا وظایف خود است.

  • حادثه در سایت هسته ای نطنز | توضیحات سخنگوی انرژی اتمی
  • اولین تصویر منتشر شده از حادثه سایت هسته ای نطنز
منبع: همشهری آنلاین

به "واکنش آژانس بین المللی انرژی اتمی به حادثه سایت هسته ای نطنز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش آژانس بین المللی انرژی اتمی به حادثه سایت هسته ای نطنز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید