مرگ 230 هزار کرونایی در آمریکا برای پسر ترامپ هیچ است!

به گزارش وبلاگ اندورید، پسر ارشد رئیس جمهوری آمریکا تلاش کرد تا آمار مرگ و میر روزانه کووید 19 در آمریکا را کم اهمیت جلوه دهد اما به اشتباه ادعا کرد که این آمار تقریبا هیچی نیست.

مرگ 230 هزار کرونایی در آمریکا برای پسر ترامپ هیچ است!

به گزارش وبلاگ اندورید، به نقل از خبرگزاری آناتولی، همزمان با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا و قربانیان آن در آمریکا، دونالد ترامپ جونیور، پسر ارشد دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور به شبکه فاکس نیوز گفت: این آمار تقریبا هیچی نیست چرا که ما آن را تحت کنترل داریم. ما کاملا عملکرد این ویروس و درمان آن را شناسایی کرده ایم. ما داروهایی برای مقابله با آن داریم. اگر به صفحه اینستاگرام من نگاهی بیاندازید می بینید که این آمار تلفات تقریبا هیچی نیست.

این ادعای دونالد ترامپ جونیور در حالی مطرح شد که رئیس جمهور آمریکا با چالش سخت و جدی از سوی جو بایدن، رقیب دموکراتش رو به روست؛ فردی که در نظرسنجی های سراسری از جمله نظرسنجی ها در بیشتر ایالت های مهم نسبت به ترامپ پیشتاز است.

به طور کلی بایدن و دموکرات ها عملکرد ترامپ در مدیریت پاندمی کرونا را زیر سول برده و به همین خاطر وی را فاقد صلاحیت برای دور دوم ریاست جمهوری می دانند.

براساس گزارش دانشگاه جانز هاپکینز، میزان مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در آمریکا در روز پنجشنبه رکورد زد و به 971 مورد رسید. البته این آمار کمتر از آمار 2000 مورد در روز در آوریل سال جاری میلادی است اما همچنان رقم بالایی محسوب می شود. آمریکا روز پنجشنبه تعداد موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا را 88 هزار و 521 تن گزارش داد.

براساس گزارش دانشگاه جانز هاپکینز، به طور کلی در آمریکا بیش از 230 هزار تن بر اثر ابتلا به کووید 19 جان خود را از دست داده اند و نزدیک به 9 میلیون تن به این بیماری مبتلا شده اند. آمریکا از نظر شمار قربانیان کرونا همچنان در جایگاه نخست جهان واقع شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مرگ 230 هزار کرونایی در آمریکا برای پسر ترامپ هیچ است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ 230 هزار کرونایی در آمریکا برای پسر ترامپ هیچ است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید