لفظ اسلامی باید از بانکداری مان حذف شود

به گزارش وبلاگ اندورید، استاندار خراسان رضوی گفت: می گوییم هفته بانکداری اسلامی را گرامی می داریم اما باید نام اسلامی را از آن حذف کنید، آبروی اسلام را نبرید، بگویید هفته بانکداری را گرامی می داریم.

لفظ اسلامی باید از بانکداری مان حذف شود

به گزارش وبلاگ اندورید، علیرضا رزم حسینی امروز در جلسه شورای هماهنگی بانک های استان در دفتر استاندار، اظهار کرد: بانک هایی که به شورای هماهنگی بانک ها آمار نمی دهند باید موظف شوند تا این آمار را در اختیار شورا قرار دهند.

وی اظهار داشت: سیستم تمرکزگرایی در شبکه بانکی وجود دارد و سهم اختیارات استان از آن شبکه بسیار ناچیز است، بنابراین انتظار نداریم تسهیلات و سپرده بسیار پایین استان را در سطح استانی جبران کنید، بلکه در سطح ملی باید جست وجو نمایید. هر بانک و شعبه ای که در سطح استان است را پیگیری کنید تا سهم تسهیلات سپرده افزایش یابد.

رزم حسینی با بیان اینکه معوقات وام های خُردی که داده می شود، کمتر و اشتغالش بیشتر است، هرچه وام کلان بدهیم، معوقات بیشتر و اشتغال کمتر است، عنوان کرد: اگر به سمت وام های خرد و خوداشتغالی برویم، می توانیم حجم زیادی از اشتغال را در استان فراهم کنیم.

استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: اگر سپرده بانکی بانک ها 320 هزار میلیارد باشد و هزار میلیارد تومان دهیم، بین 300 تا 500 شغل می توان ایجاد کرد. در حوزه صنعت و پتروشیمی به ازای هر یک شغل باید 2 تا 3 میلیارد تومان پول دهید تا شغل ایجاد شود. به ازای هر شغل در حوزه خوداشتغالی 20 تا 30 میلیون تومان پول نیاز است که حجم زیادی از شغل ایجاد می کند.

وی با اشاره به اینکه 65 درصد منابع بانک ها واقعا نقدی است، شرح داد: در بخش استانی انتظار داریم که در وام های خرد خوداشتغالی که بحث اقتصاد مقاومتی را در روستاها شروع کردیم، دسته بندی کنیم. بانک ها باید سهمی را در خوداشتغالی پرداخت کنند.

رزم حسینی گفت: نسبت سپرده به تسهیلات در استان زیر 40 درصد است و اگر می توانید در سطح استانی کارهایی صورت دهید تا این نسبت افزایش یابد.

استاندار خراسان رضوی گفت: مرزهای ما نظامی است و باید مرزها را مالی کنیم. ما 30 کیلومتر مرز داریم، بنابراین این قابلیت و امکان وجود دارد. می تواند اختیارات ویژه ای برای بانک های دولتی صورت گیرد تا تبادلات مالی برای رفع مسائل مالی واحدها انجام شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "لفظ اسلامی باید از بانکداری مان حذف شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لفظ اسلامی باید از بانکداری مان حذف شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید