عملیات تهیه نقشه های کاداستر گلستان رو به انتها است

به گزارش وبلاگ اندورید، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: تهیه نقشه های کاداستر اراضی ملی و منابع طبیعی استان رو به انتها است.

عملیات تهیه نقشه های کاداستر گلستان رو به انتها است

به گزارش خبرنگار از ، عبدالرحیم لطفی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان با بیان اینکه تهیه نقشه های کاداستر در سطح استان درحال اتمام است، گفت: تا پیش از اجرای طرح کاداستر نقشه ها به صورت کروکی و عموما فاقد مکان محور بودند و بهره برداری از آن موقع بر بود، ولی با اجرای کاداستر عملیات اجرایی بر روی آن بسیار سریع تر انجام می گردد.

لطفی اضافه نمود: به این ترتیب اگر عملیات برای پاسخ استعلامی در چرخه قانونی یک ماهه انجام می گرفت همان عملیات با اجرای طرح جامع حدنگار در زمان چند دقیقه به انجام می رسد.

او تاکید نمود: آنچه که اهمیت کاداستر را در اراضی ملی و منابع طبیعی کشور دوچندان می نماید علاوه بر تثبیت مالکیت دولت بر عرصه های منابع طبیعی موجب حفظ حقوق بیت المال شده و از تضییع حقوق مردم جلوگیری خواهد نمود.

لطفی به مزایای اجرای طرح کاداستر اراضی ملی اشاره نمود و گفت: ایجاد پایگاه جامع و یکپارچه اطلاعات مکانی و توصیفی، تثبیت اراضی ملی و دولتی، فراهم نمودن بستر برنامه ریزی برای مدیریت یکپارچه اراضی، ساماندهی و معین تکلیف اراضی تصرفی سنواتی و اختلافی ازجمله این مزایا است.

او گفت: در راستای اجرای طرح کاداستر اراضی ملی و با پیگیری های کارشناسان منابع طبیعی استان و بعلاوه همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان سند تک برگ پلاک قادر آباد شهرستان گرگان صادرشد.

لطفی اضافه نمود: این سند تک برگ از پلاک های حساس استان بوده که مساحت آن به طور دقیق 11 میلیون و 922 هزار و 783 متر مربع است.

پلاک قادر آباد از منطقه ها حساس شهرستان گرگان بوده که در جنوب این شهرستان واقع است.

ق

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "عملیات تهیه نقشه های کاداستر گلستان رو به انتها است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات تهیه نقشه های کاداستر گلستان رو به انتها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید