عزاداری های دوره قاجار را در باغ موزه هنر های ایرانی مرور کنید ، تصاویر

به گزارش وبلاگ اندورید، در آستانه فرارسیدن اربعین حسینی می توانید با بازدید از باغ موزه هنر های ایرانی، تاریخ تعزیه و شبیه خوانی در قلب تاریخ را مرور کنید.

عزاداری های دوره قاجار را در باغ موزه هنر های ایرانی مرور کنید ، تصاویر

وبلاگ اندورید: این هفته می خواهیم با کاروان همراه شویم و سری به باغ موزه هنرهای ایرانی بزنیم . ما در این سفر می توانیم علاوه بر بازدید از باغ موزه هنرهای ایرانی که با نام باغ سپهبد نیز شناخته می گردد، عزاداری دوره قاجار را نیز مرور کنیم؛ زیرا آیین های سوگواری و عزاداری دوره قاجار به روایت آلبوم خانه کاخ گلستان در باغ موزه هنرهای ایرانی به نمایش گذاشته شده است.

این نمایشگاه از تاریخ 23 مهر تا پنجم آبان ماه برگزار می گردد و حرف های زیادی برای گوش های کنجکاو و شنوای مخاطبان خود دارد.ما در این نمایشگاه می توانیم بُعد دیگری از تاریخ کشورمان را مرور کنیم و متوجه شویم که رسم و رسوم اصیل عزاداری برای امام حسین (ع) چگونه بوده است. ما در نمایشگاه با کاروان می توانیم دامنه اطلاعات تاریخی مان را گسترش بدهیم و با تماشای تصاویری که از دل تاریخ آمده اند، سفری هر چند کوتاه به تاریخ داشته باشیم.

ما در تصاویری که در نمایشگاه با کاروان دیده می شوند، بیش از پیش با تکیه دولت، صاحبقرانیه، تکیه سیف الدوله و تکیه های مجدالدوله و مویدالدوله آشنا می شویم. این تصاویر روایتگر بخشی از تاریخ تعزیه یا شبیه خوانی هستند.

شما می توانید پس از بازدید از نمایشگاه با کاروان از گوشه کنار باغ موزه هنر ایرانی نیز بازدیدی داشته باشید. باغ موزه هنر ایرانی ماکت های زیبایی از جاذبه های گردشگری معروف ایران را در معرض دید عموم قرار می دهد.

این باغ موزه در سال 1310 ساخته شده؛ البته طرحی که در آن سال برای باغ کشیده بودند، هیچ شباهتی به طرح کنونی باغ نداشته است زیرا در سال 1384 حوضچه ها و آب راه هایی به باغ موزه هنر ایرانی اضافه شده اند.

منبع: توریسم آنلاین

به "عزاداری های دوره قاجار را در باغ موزه هنر های ایرانی مرور کنید ، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عزاداری های دوره قاجار را در باغ موزه هنر های ایرانی مرور کنید ، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید