رهبر زندانی کاتالونیا: برگزاری همه پرسی تازه اجتناب ناپذیر است

به گزارش وبلاگ اندورید، رهبر جدایی طلب کاتالونیا که به خاطر نقشش در اعلام استقلال نافرجام کاتالونیا به سنگین ترین حکم حبس از سوی دادگاه عالی اسپانیا محکوم شده، به خبرگزاری رویترز گفت، برگزاری یک همه پرسی تازه بر سر استقلال این منطقه اجتناب ناپذیر است.

رهبر زندانی کاتالونیا: برگزاری همه پرسی تازه اجتناب ناپذیر است

به گزارش وبلاگ اندورید، اوریول یونکراس، معاون سابق رهبر دولت منطقه ای کاتالونیا در ایمیلی به خبرگزاری رویترز اظهار کرد، حکم حبسی که از سوی دادگاه عالی اسپانیا علیه او و هشت مقام دیگر کاتالونیا به اتهام آشوب صادر شده، آن ها و جنبششان را قوی تر و مصمم تر می کند.

دادگاه عالی اسپانیا روز دوشنبه یونکراس را به 13 سال زندان محکوم کرد. احکامی که علیه این 9 رهبر کاتالونیا صادر شده، اعتراضاتی را در سراسر این منطقه به دنبال داشت.

او در این ایمیل که از زندان برای رویترز ارسال کرده، نوشته است: چیزی که از آن مطمئنم این است که این درگیری از طریق صندوق رای حل خواهد شد. ما متقاعد شده ایم که برگزاری همه پرسی، دیر یا زود، اجتناب ناپذیر است زیرا در غیر این صورت چگونه می توان صدای شهروندان را شنید؟

وی اضافه نمود، از برگزاری همه پرسی 2017 پشیمان نیست.

او در نخستین مصاحبه اش پس از محکوم شدن به 13 سال حبس اظهار کرد، او و دیگر رهبران کاتالونیا در نظر دارند احکام خود را برای استیناف به دادگاه حقوق بشر اروپا در استراسبورگ ارجاع دهند.

او در پاسخ به سوالی درباره پیامش به جنبش جدایی طلبی کاتالونیا بیان نمود: ما این راه را ادامه خواهیم داد و کنار نمی کشیم زیرا هرگز این کار را نکرده ایم و اکنون نیز نخواهیم کرد. زندان و تبعید ما را قوی تر و بیش از پیش به باورهای دموکراتیک عمیقمان مطمئن کرده است. من مطمئنم که این حکم ما را در جنبش استقلال تضعیف نخواهد کرد، بلکه کاملا برعکس است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رهبر زندانی کاتالونیا: برگزاری همه پرسی تازه اجتناب ناپذیر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبر زندانی کاتالونیا: برگزاری همه پرسی تازه اجتناب ناپذیر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید