دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا برای عزاداری ماه محرم ، دسته روی ممنوع

به گزارش وبلاگ اندورید، ستاد ملی مقابله با کرونا دستورالعمل های بهداشتی ویژه ماه محرم را صادر و ابلاغ کرد.

دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا برای عزاداری ماه محرم ، دسته روی ممنوع

به گزارش وبلاگ اندورید، ستاد ملی مقابله با کرونا در اطلاعیه ای اعلام نمود: ضمن گرامیداشت عزاداری سید و سالار شهیدان(ع) در ماه محرم و صفر و با عنایت به شیوع گسترده کرونا در جامعه و ضرورت تلاش همه جانبه برای مقابله با این ویروس شوم، بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا نکات ذیل به اطلاع عموم می رسد:

1. بر اساس آخرین توصیه های سازمان جهانی بهداشت، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک، موثرترین راه برای پیشگیری از کرونا است.

2. هرگونه مراسم عزاداری در ماه محرم و صفر صرفا در اماکن و فضاهای باز با رعایت فاصله گذاری (از هر طرف حداقل 2 متر) و حداکثر به مدت 2 ساعت برگزار می شود.

3. هرگونه جابجایی هیات و دسته روی ممنوع است.

4. برپایی هر نوع ایستگاه های صلواتی، توزیع نذورات و چای (موکب ها، خیمه ها، چادر و ...) در تمامی استان ها و شهرستان ها ممنوع است.

5. هرگونه پذیرایی در جریان برگزاری مراسم عزاداری ممنوع است.

6. همچنین نذورات برابر نکات مندرج در دستورالعمل بهداشتی مرتبط، صرفا در قالب مواد غذایی خشک یا خام برای نیازمندان توزیع شود.

7. نذور خاصی که امکان تغییر به دلیل مسائل شرعی را ندارد، براساس دستورالعمل ابلاغی با نظر کارشناسان وزارت بهداشت طبخ، بسته بندی و با توزیع در سایر اماکن (بدون تشکیل صف و تجمع و تراکم جمعیت) صورت می گیرد.

8. ضمن تاکید مجدد بر فاصله گذاری و استفاده از ماسک به صورت مستمر درخواست می شود افراد مسن و دارای بیماری زمینه ای از حضور در مراسمات خودداری کنند.

منبع: همشهری آنلاین

به "دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا برای عزاداری ماه محرم ، دسته روی ممنوع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا برای عزاداری ماه محرم ، دسته روی ممنوع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید