خبرنگاران آزمایش کرونا از ارتش آمریکا

به گزارش وبلاگ اندورید، تهران- خبرنگاران- بدنبال افزایش تعداد مبتلایان به کووید 19 در ایالات متحده، ارتش آمریکا روز پنجشنبه بیان کرد، نیروهای نظامی این کشور با اولویت نیروهای هسته ای و نیروهای مستقر در مناطق جنگی مورد آزمایش کرونا قرار می گیرند.

خبرنگاران آزمایش کرونا از ارتش آمریکا

به نوشته روزنامه واشنگتن پست، ارتش آمریکا اظهار داشت که در صورت دستیابی به تجهیزات بیشتر، آزمایش بیماری کووید 19 شامل دیگر نیروهای نظامی ایالت متحده نیز خواهد شد.

ژنرال جان هایتن معاون رئیس ستاد مشترک آمریکا به وبلاگ اندورید گفت که مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا اخیراً طرحی ارائه نموده است که نیروهای نظامی با تقسیم شدن به چهار گروه مورد آزمایش ویروس کرونا قرار خواهند گرفت.

بر اساس این گزارش، اولین گروه شامل نیروهای درگیر در قابلیت های مهم ملی مانند نیروهای هسته ای و حداقل بعضی از نیروهای عملیات ویژه خواهد بود.

گروه دوم شامل سربازانی خواهد بود که به مناطق جنگی اعزام شده اند و سومین گروه نیروهایی هستند که در خارج از کشور در مأموریت های اولویت دار قرار دارند و نیروهایی که به ایالات متحده بازگردانده می شوند.

تمام سربازان باقی مانده نیز در گروه چهارم قرار خواهند داشت.

وزارت دفاع آمریکا در هفته جاری اظهار داشت که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در میان پرسنل نظامی این کشور به 3 هزار و 438 نفر رسیده است.

پنتاگون در بیانیه ای اضافه نمود، در مجموع 5 هزار و 335 نفر در میان نظامیان و غیرنظامیان پنتاگون به کرونا مبتلا شده اند.

نیروی دریایی آمریکا بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا را دارد. بر اساس آخرین آمار یک هزار و 240 نفر از نیروی دریایی آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

آمریکا اکنون جزو کشورهایی است که بیشترین آمار ابتلا و مرگ ناشی از ویروس کرونا در آن به ثبت رسیده است.

شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا 849 هزارو 92 نفر، تعداد جانباختگان 47هزار و 681 تن و بهبود یافتگان 84 هزارو 50 نفر اعلام شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران آزمایش کرونا از ارتش آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آزمایش کرونا از ارتش آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید