تاخیر مراکز درمانی آمریکا در مقابله با کرونا به خاطر پارتی بازی تیم داماد ترامپ

به گزارش وبلاگ اندورید، کوشنر اعضای 12 جوانِ عمدتا 20 تا 30 ساله و داوطلب را مأمور می نماید تا تولیدنمایندگان عمده و معتبر لوازم پزشکیِ مخصوص مقابله با کرونا را، در اسرع وقت یافته و آنها را به سازمان مدیریت بحران فدرال آمریکا وصل نمایند.

تاخیر مراکز درمانی آمریکا در مقابله با کرونا به خاطر پارتی بازی تیم داماد ترامپ

به گزارش رسانه های آمریکا تیم جوان و کم تجربه ای را که جرد کوشنر، داماد دونالد ترامپ مأمور تهیه لوازم پزشکی برای مراکز درمانی کشور نموده بود نتوانسته است در زمان شیوع ویروس کرونا از پس این وظیفهٔ خطیر برآید.

به گزارش یورونیوز؛ کوشنر اعضای این گروه را که حدود 12 جوانِ عمدتا 20 تا 30 ساله و داوطلب بوده اند، مأمور می نماید تا تولیدنمایندگان عمده و معتبر لوازم پزشکیِ مخصوص مقابله با کرونا را، از ماسک و ژل بهداشتی گرفته تا دستگاه های تنفس مصنوعی ، در اسرع وقت یافته و آنها را به سازمان مدیریت بحران فدرال آمریکا وصل نمایند تا این سازمان بتواند به سرعت لوازم مورد احتیاج مراکز درمان دولتی را تهیه و به این مراکز ارسال کند.

این گروه اواخر ماه مارس تشکیل می گردد و حدود یکماه بعد در اواخر ماه آوریل به کار خود سرانجام می دهد اما شکایت یکی از این جوانان داوطلب به کمیتهٔ نظارتی کنگره و آنالیز های بعدی نشان می دهد که این گروه پیروز نبوده و مسائل جدی داشته است.

بی تجربه گی، فشار کاری و جانبداری مالی

دو نشریهٔ نیوریورک تایمز و واشنگتن پست هر دو در مقاله های مفصلی به موانعی اشاره نموده اند که این تیم در رساندن لوازم بهداشتی به مراکز درمانی ایجاد نموده است، که شماری از آنها عبارتند از:

تیم فوق برای چنین وظیفه ای بسیار کوچک بوده و افراد آن هفت روز در هفته به مدت 12 ساعت کار می نموده اند، حال آنکه داوطلبی که شکایت نموده و نخواسته نامش فاش گردد گفته است که گرچه افراد تیم بسیار کوشش نموده اند اما چنین تیمی برای تدارک لوازم بهداشتی کل آمریکا بسیار کوچک بوده است.

این تیم نتوانسته ارتباط خوبی با بسیاری از تولیدنمایندگان برقرار کند و این وقت و انرژی بسیاری را در زمانی حساس هدر داده است.

تعداد کمی از افراد جوان تیم در زمینهٔ وظیفهٔ محول شده تجربهٔ کاری داشته اند و فقط اندکی از تولیدنمایندگانی که معرفی نموده اند عملا به درد خورده اند.

افراد بانفوذی، از سیاستمداران هم حزب دونالد ترامپ گرفته تا اصحاب رسانهٔ محافظه کار، واسطه شده اند تا بعضی بیمارستان ها مثلا در نیویورک به تعداد زیاد و خیلی زودتر ماسک دریافت نمایند. دو نفر از این افراد مجریان شبکه محبوب ترامپ یعنی فاکس نیوز بوده اند. این دو تن این اتهام را انکار نموده اند.

این گروه، تولیدنمایندگان خاصی را انتخاب و معرفی نموده اند و هیچ بعید نیست این انتخاب ها بدون جانبداری اجرا شده باشد.

در یک مورد، تولیدنماینده ای مستقر در سیلیکون ولی به ایالت نیویورک معرفی می گردد و مسئولان بهداشتی این ایالت برای خرید دستگاه های تنفس مصنوعی قراردادی 69 میلیون دلاری با وی امضا می نمایند. اما پس از چندی حتی یک دستگاه هم دریافت نمی نمایند.

ماشین روغن کاری شدهٔ وطن پرستان واقعی

اما جرد کوشنر از عملکرد این تیم دفاع کرد و روز گذشته گفت: مهم این است که این تیم ده ها میلیون ماسک را در کنار لوازم بهداشتی تدارک دیدند و کسانی که به دستگاه تنفس مصنوعی احتیاج داشتند نیز آن را دریافت کردند... این داوطلبان وطن پرستان واقعی هستند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز با حمایت از عملکرد این تیم، آن را یک ماشینِ به خوبی روغن کاری شده توصیف کرد، اما گفت از جزئیات کار آنها اطلاعی ندارد.

این در حالی است که آقای ترامپ، ضربه ناشی از ویروس کرونا به آمریکا را از پیامد حوادثی همچون حمله به پرل هاربر در جنگ جهانی دوم و حملات تروریستی 11 سپتامبر سنگین تر توصیف نموده است.

تا به امروز بیش از 1 میلیون و 263 هزار نفر در ایالات متحده به ویروس تازهٔ کرونا مبتلا شده و بیش از 74 هزار تن نیز در اثر آن جان باخته اند.

منبع: عصر ایران

به "تاخیر مراکز درمانی آمریکا در مقابله با کرونا به خاطر پارتی بازی تیم داماد ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاخیر مراکز درمانی آمریکا در مقابله با کرونا به خاطر پارتی بازی تیم داماد ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید