ابهام در انتخابی تیم ملی کشتی آزاد، یزدانی و قاسمپور چند بار باید کشتی بگیرند؟

در فاصله 10 روز مانده تا برگزاری رقابت های مهم انتخابی تیم ملی کشتی آزاد که قرار است در 5 وزن برگزار گردد، هنوز قانون برگزاری این رقابت ها و اینکه کشتی گیران در چند مبارزه و بر چه اساسی انتخاب می شوند، تعیین نشده است.

ابهام در انتخابی تیم ملی کشتی آزاد، یزدانی و قاسمپور چند بار باید کشتی بگیرند؟

به گزارش خبرنگاران، بر اساس تصمیم کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد رقابت های انتخابی تیم ملی برای شناخت نفرات نهایی جهت حضور در رقابت های دنیای 2019 قزاقستان در اوزان 65، 74، 86، 97 و 125 کیلوگرم با حضور نفرات مطرح و عنوان دار کشتی ایران همچون، حسن یزدانی، کمیل قاسمی، رضا یزدانی، کامران قاسمپور، پرویز هادی، یدالله محبی و … آدینه 7 تیر ماه در سالن هفتم تیر تهران برگزار می گردد.

بر این اساس در وزن 65 کیلوگرم، پیمان بیابانی، امیر محمد یزدانی، مرتضی قیاسی و ایمان صادقی، در وزن 74 کیلوگرم رضا افضلی، محمد نخودی، سید احمد محمدی و حامد رشیدی، در وزن 86 کیلوگرم، حسن یزدانی و کامران قاسمپور، در وزن 97 کیلوگرم، رضا یزدانی، حامد طالبی زرین کمر، علیرضا گودرزی و علی شعبانی و بالاخره در وزن 125 کیلوگرم کمیل قاسمی، پرویز هادی و یدالله محبی برای رسیدن به دوبنده تیم ملی در رقابت های قهرمانی دنیا به روی تشک می روند.

اما در حالی که تنها 10 روز تا برگزاری این رقابت های حساس و سرنوشت ساز میان برترین چهره های کشتی ایران زمان باقی است، اما هنوز کادر فنی تیم ملی نحوه انتخاب نفرات برتر و اینکه کشتی گیران بر اساس چه قانونی انتخاب می شوند را معین نکرده است!

به عنوان مثال سرمربی تیم ملی اعلام نکرده در وزن 86 کیلوگرم که حساسیت بسیار بالایی نیز برای کشتی دوستان سراسر ایران دارد، حسن یزدانی و کامران قاسمپور در چند مبارزه باید به مصاف هم بروند؟ انتخابی به صورت تک کشتی است یا مانند سالهای اخیر هر کشتی گیری که به 2 برد از 3 مبارزه برسد به عنوان ملی پوش ایران انتخاب می گردد؟

یا در 125 کیلوگرم رقابت ها دوره ای برگزار می گردد و هر 3 آزادکار این وزن باید به مصاف هم بروند و در نهایت نفر برتر انتخاب گردد یا اینکه مثلاً کمیل قاسمی و یدالله محبی با هم کشتی بگیرند و نفر برتر برابر پرویز هادی ملی پوش سال گذشته و دارنده مدال برنز دنیا مصاف کند؟

یا در وزن 97 کیلوگرم چگونه ملی پوش ایران در رقابت های دنیای معین می گردد؟ اینکه زرین کمر، شعبانی و گودرزی باید به مصاف هم بروند و نفر برتر در نهایت با رضا یزدانی سرشاخ گردد یا مسابقات در عین عدالت بصورت دوره ای برگزار می گردد.

برگزاری عادلانه رقابت های انتخابی تیم ملی و شناخت نفرات برتر در شرایط برابر مهمترین اصلی است که کادر فنی تیم ملی باید بدون توجه به اسامی کشتی گیران به آن توجه کند، همانطور که کشورهایی مثل آمریکا نیز این اصل را هر ساله و بدون توجه به نام نفرات بزرگی همچون جردن باروز و کایل اسنایدر و … در عمل اجرا می نمایند.

ملی پوشان آمریکا در رقابت های دنیای چند روز پیش بر اساس رقابت انتخابی معین شدند تا جایی که جردن باروز دارنده مدال های طلای دنیا و المپیک در 3 مبارزه برابر حریف گمنام خود به میدان رفت و در حالی که در مبارزه دوم نیز بازنده شد در نهایت با دو پیروزی به دوبنده تیم ملی رسید و باروز که چندین مدال دنیای و المپیک دارد هیچ اعتراضی به چرایی برگزاری انتخابی نداشت.

بهتر است کادر فنی تیم ملی هر چه سریع تر موضع خود را درباره نحوه برگزاری رقابت های انتخابی در اوزان فوق با صراحت اعلام کند تا هم کشتی گیران و هم مردم با علم به نحوه اجرای قانون و انتخاب نفرات برتر در انتظار این رویداد مهیج و سرنوشت ساز باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ابهام در انتخابی تیم ملی کشتی آزاد، یزدانی و قاسمپور چند بار باید کشتی بگیرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابهام در انتخابی تیم ملی کشتی آزاد، یزدانی و قاسمپور چند بار باید کشتی بگیرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید