آمریکا پیشنهاد مبادله جاسوس با روسیه را رد کرد

به گزارش وبلاگ اندورید، آمریکا پیشنهاد مبادله یک زندانی روس با یک عضو سابق نیروی دریایی آمریکا را که نزدیک به یک سال است به اتهام جاسوسی در مسکو زندانی است، رد کرد.

آمریکا پیشنهاد مبادله جاسوس با روسیه را رد کرد

به گزارش وبلاگ اندورید به نقل از یورونیوز، پل ویلان شهروند آمریکایی که گذرنامه های آمریکایی، بریتانیایی، کانادایی و ایرلندی دارد، روز 28 دسامبر سال گذشته در هتلش در مسکو توسط نیروهای سرویس اطلاعاتی روسیه دستگیر شد.

پس از آن که روز چهارشنبه یک دیپلمات آمریکایی از وی در زندان ملاقات کرد، سفارت آمریکا با انتشار بیانیه ای از شرایط سلامتی این تبعه آمریکایی در زندان ابراز نگرانی کرد و نحوه درمان او توسط مقامات روسی را شرم آور خواند.

مسکو می گوید آقای پل ویلان را با یک فلش مموری حاوی اطلاعات طبقه بندی شده یافته است. آقای ویلان می گوید این فلش مموری را یک آشنای روسی به وی داده است و او تصور می نموده حاوی تصاویر تعطیلات باشد.

پیشتر وکیل مدافع روسی آقای ویلان از آمریکا و دیگر کشورها خواسته بود برای مبادله موکلش وارد عمل شوند. اما جلی فیشر، کاردار سفارت آمریکا در مسکو، این پیشنهاد را رد نموده است.

آقای فیشر در این باره گفت: نیازی به بحث درباره مبادله نیست. هیچ مدرکی وجود ندارد، هیچ گونه جرمی واقع نشده است. آنها باید او را آزاد نمایند.

آمریکا روز چهارشنبه 27 نوامبر (6 آذر) پیشنهاد یک زندانی روس با این عضو سابق نیروی دریایی آمریکا را که نزدیک به یک سال است به اتهام جاسوسی در مسکو زندانی است، رد کرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "آمریکا پیشنهاد مبادله جاسوس با روسیه را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا پیشنهاد مبادله جاسوس با روسیه را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید